Cybinka

parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej

Czas na rozwój
Robert Friedrich, Janusz Pyda OP, Grzegorz Ryś, Jan Mela, Bp Michał Janocha, Ks. Mariusz Rosik, Amelia Golema, Dominik Golema
Czas na rozwój
Audiobook „Czas na rozwój” to propozycja dla wszystkich, którzy chcą sięgnąć dalej i głębiej niż tylko po sukces zawodowy. To przewodnik po świecie rozwoju w jego różnych aspektach: rodzinnym, duchowym, intelektualnym, w którym kilku autorów przedstawia nam swoje postrzeganie tego ważnego procesu

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej - Cybinka

ks. Piotr Kępka (2017-08-01)

Cybinka, Bieganów - 2 km, Chlebów - 12 km, Drzeniów - 4 km, Gęstowice - 8 km, Korczyców - 12 km, Koziczyn - 6 km, Maczków - 12 km, Rybojecko - 7 km, Rzeczyca - 10 km, Sądów - 5 km, Skarbona - 15 km, Urad - 10 km

• Chopina 2
    66-630 Cybinka
  • tel.: 68-391-13-19, 68-391-01-47

CYBINKA – 18:00 - sobota, 9:00, 12:00, 16:00; DRZENIÓW – 12:00; GĘSTOWICE – 10:45; RZECZYCA – 18:30 - sobota; SĄDÓW – 8:00; URAD – 10:30; MACZKÓW – 16:00, w VII i VIII: sobota 17:00; SKARBONA - 9:30

W dawnych kronikach z r. 1405 istnieje wzmianka o kościele i parafii p.w. św. Mikołaja. Do 1945 r. teren parafii Cybinka, zamieszkiwany był przez niemiecką ludność protestancką. Nieliczni katolicy korzystali z kościoła w Rzepinie. Kościół parafialny p.w. Znalezienia Krzyża Św., był zborem protestanckim. Został on przez Tymczasowy Zarząd Państwowy w dniu 24.08.1945 r. przekazany w użytkowanie księdzu Labodzie - wikariuszowi z kościoła rzym.-kat. we Frankfurcie n/Odrą. Pierwszy proboszcz instaluje w dniu 2.09.1945 r. obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Ludność osiedlona w Cybince pochodzi w większości ze wschodnich terenów przedwojennej Polski.

Krokodyl dla ukochanej