Cybinka

Noc Ciemna – Doświadczenie psychiczne i rzeczywistość duchowa
Marc Foley OCD
Noc Ciemna – Doświadczenie psychiczne i rzeczywistość duchowa
Książka Marca Foleya OCD jest przewodnikiem po ścieżkach wiodących do pełni życia, ukazanych w Nocy ciemnej. Autor analizuje kluczowe pojęcia z hiszpańskiego oryginału, ukazując znaczenie, jakie miały w czasach św. Jana i jakie mają obecnie. Aby zilustrować omawiane zagadnienia, zamieszcza w swej książce inspirujące cytaty z pism rozmaitych autorów, dawnych i współczesnych.

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej - Cybinka

ks. Piotr Kępka (2017-08-01)

Cybinka, Bieganów - 2 km, Chlebów - 12 km, Drzeniów - 4 km, Gęstowice - 8 km, Korczyców - 12 km, Koziczyn - 6 km, Maczków - 12 km, Rybojecko - 7 km, Rzeczyca - 10 km, Sądów - 5 km, Skarbona - 15 km, Urad - 10 km

• Chopina 2
    66-630 Cybinka
  • tel.: 68-391-13-19, 68-391-01-47

CYBINKA – 18:00 - sobota, 9:00, 12:00, 16:00; DRZENIÓW – 12:00; GĘSTOWICE – 10:45; RZECZYCA – 18:30 - sobota; SĄDÓW – 8:00; URAD – 10:30; MACZKÓW – 16:00, w VII i VIII: sobota 17:00; SKARBONA - 9:30

W dawnych kronikach z r. 1405 istnieje wzmianka o kościele i parafii p.w. św. Mikołaja. Do 1945 r. teren parafii Cybinka, zamieszkiwany był przez niemiecką ludność protestancką. Nieliczni katolicy korzystali z kościoła w Rzepinie. Kościół parafialny p.w. Znalezienia Krzyża Św., był zborem protestanckim. Został on przez Tymczasowy Zarząd Państwowy w dniu 24.08.1945 r. przekazany w użytkowanie księdzu Labodzie - wikariuszowi z kościoła rzym.-kat. we Frankfurcie n/Odrą. Pierwszy proboszcz instaluje w dniu 2.09.1945 r. obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Ludność osiedlona w Cybince pochodzi w większości ze wschodnich terenów przedwojennej Polski.