Boczów

Jak rezolutny Lolek został świętym papieżem
Ewa Skarżyńska
Jak rezolutny Lolek został świętym papieżem
Święty Papież Jan Paweł II jest znany i kochany na całym świecie. Nazywany Papieżem Pokoju, był odważnym naśladowcą Chrystusa. Mówiono o nim: Jan Paweł Wielki. Zanim to się jednak stało, był małym chłopcem, nazywał się Karol Wojtyła, a rodzice mówili do niego: Lolek. Na widok papieża dzieci na całym świecie wołały: Vivat papa! On zaś powtarzał im z miłością, że człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i czym dzieli się z innymi.

Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski - Boczów

ks. Andrzej Materyński (2018-08-01)

• Szkolna 2
    66-234 Boczów