Białków

Nasze śluby
Małgorzata Borkowska OSB
Nasze śluby
Przez ślub rozumiemy obietnicę złożoną Bogu. Obietnicę ofiarną. Nasze śluby dotyczą jednak przede wszystkim nas samych, naszego życia i postępowania. Przecież ślubowanie, że się będzie tak a tak żyło, i to zawsze, to jest kwestia postępowania, obejmuje moją osobę, a nie tylko to, co posiadam, co mam w kieszeni. Owszem, jakiś wpływ na stan posiadania śluby zakonne mają, choćby ślub ubóstwa; ale ofiara z takich czy innych praw własności to już jest dla nas rzecz wtórna, po prostu konsekwencja ofiary właściwej. A ta obejmuje przede wszystkim styl życia, intencje, cele.

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli - Białków

ks. Krzysztof Sudziński (2011-10-02)

Białków
    66-630 Cybinka
  • tel.: 68-391-19-60

BIAŁKÓW –7:30, 13:00; GRZMIĄCA – 11:00; RĄPICE – 9:30; KŁOPOT – 18:00-sobota

O wiosce i parafii wspominają kroniki z 1405 r. Po roku 1945 kościół w Białkowie należał do parafii w Cybince. Erekcji parafii dokonał bp Wilhelm Pluta. Teren parafii zamieszkują ludzie przesiedleni po II wojnie światowej z Białorusi i okolic Konina.