Trzebiszewo

Jak walczyć z duchem gniewu, smutku, acedii, wyniosłości i pychy
Józef Augustyn SJ
Jak walczyć z duchem gniewu, smutku, acedii, wyniosłości i pychy
Skupienie rekolekcyjne Jak walczyć z duchem gniewu, smutku, acedii, wyniosłości i pychy. Według Ojca Pustyni Ewagriusza z Pontu, jest próbą praktycznego wcielenia w codzienne życie duchowe nauki pontyjskiego mnicha. Prezentowane rozważania są zaproszeniem do głębszego poznawania siebie, pełniejszego otwierania się na Boga i Jego miłość w naszej zabieganej i zapracowanej codzienności.

Parafia pw. św. Jana Nepomucena - Trzebiszewo

ks. Jan Płócienniczak (2004-08-10)

Trzebiszewo, Borek - (7 km), Brzozowiec - (3 km), Rakowo - (5 km

• Główna 46
    66-445 Trzebiszewo
  • tel.: 95-751-32-25

TRZEBISZEWO – 18:00 - sobota, 12:00; BOREK – 10:30; BRZOZOWIEC – 9:00

Pierwsza historyczna wzmianka o kościele w Trzebiszewie pochodzi z 1454 r. Wiadomo, że kościół z 1604 r. był pod wezwaniem św. Stanisława. W głównym ołtarzu była pieta. W 1607 r. został odzyskany z rąk protestantów i od tego czasu był pw. Narodzenia NMP. Trzebiszewo było najbardziej na zachód wysuniętą parafią w Polsce przedrozbiorowej. W 1778 r. kościół w Trzebiszewie spłonął, w roku następnym odbudowany. Poświęcony w listopadzie 1779 r. W 1840 spłonął ponownie, tym razem wraz z całą miejscowością.

Seks jakiego nie znacie