Trzebiszewo

parafia pw. św. Jana Nepomucena

Proroctwo, które można wypełnić
Augustyn Pelanowski OSPPE, O. John Baptist Bashobora, Wincenty Łaszewski, o. Antonello Cadeddu, o. Henrique Porcu, ks. Jose Maniparambil, Dominik Chmielewski SDB, Ks. Piotr Glas
Proroctwo, które można wypełnić
Przeczytaj wywiady z wielkimi duchowymi przewodnikami i świadkami Chrystusa, którzy opierając się na proroctwach Matki Bożej, świętej siostry Faustyny, prymasa Hlonda czy Teresy Neumann, odczytują rolę Polski we współczesnym świecie. Książka została poszerzona o fragmenty rozmów z bohaterami Proroctwa, które nie znalazły się filmie.

Parafia pw. św. Jana Nepomucena - Trzebiszewo

ks. Jan Płócienniczak (2004-08-10)

Trzebiszewo, Borek - (7 km), Brzozowiec - (3 km), Rakowo - (5 km

• Główna 46
    66-445 Trzebiszewo
  • tel.: 95-751-32-25

TRZEBISZEWO – 18:00 - sobota, 12:00; BOREK – 10:30; BRZOZOWIEC – 9:00

Pierwsza historyczna wzmianka o kościele w Trzebiszewie pochodzi z 1454 r. Wiadomo, że kościół z 1604 r. był pod wezwaniem św. Stanisława. W głównym ołtarzu była pieta. W 1607 r. został odzyskany z rąk protestantów i od tego czasu był pw. Narodzenia NMP. Trzebiszewo było najbardziej na zachód wysuniętą parafią w Polsce przedrozbiorowej. W 1778 r. kościół w Trzebiszewie spłonął, w roku następnym odbudowany. Poświęcony w listopadzie 1779 r. W 1840 spłonął ponownie, tym razem wraz z całą miejscowością.

Ewa czuje inaczej