Nowa Sól

Padre Jarek od św. Szarbela
Tomasz P. Terlikowski, ks. Jarosław Cielecki
Padre Jarek od św. Szarbela
Każdy dzień ks. Jarosława Cieleckiego wypełnia pasja głoszenia Ewangelii. Jego przewodnikiem – św. Szarbel. W szczerej rozmowie opowiada Tomaszowi P. Terlikowskiemu o dwudziestu pięciu latach kapłańskiego życia, w trakcie których Bóg nieustannie zaskakiwał go pomysłowością. To historie cudów i niezwykłych zdarzeń nierzadko z pogranicza życia i śmierci. To opowieść człowieka, który codziennie pyta: „Jezu, co dzisiaj dla mnie przygotowałeś?”.

Parafia pw. św. Michała Archanioła - Nowa Sól

ks. Jan Truty (1988-09-23)

Nowa Sól - 10200, Kiełcz - 765 (6 km), Nowe Żabno - 260 (5 km), Stara Wieś - 250 (3 km) Ulice: Akacjowa, Arciszewskiego, Bankowa, Boczna, Bukowa, Cicha, Ciepielowska, Czereśniowa, Czysta, pl. św. Floriana, Gajowa, Garbarska, Gimnazjalna, Głogowska, Gen. Grota Roweckiego, Hoża, Jaskółcza, Jasna, Kalinowa, Klonowa, Korzeniowskiego, Kościelna, Kowalska, Kręta, Kuśnierska, Lipowa, Lubska, Łąkowa, 9-go Maja, Moniuszki, Muzealna, Piłsudskiego (parz. 2-8), Odrzańska, Ogrodowa, Piaskowa, Pocztowa, Południowa, Poprzeczna, Rolna, Składowa, Sosnowa, Spacerowa, Targowa, Topolowa, Towarowa, Tulipanowa, Waryńskiego, Walki Młodych, Wierzbowa, Wincentego Witosa (parz.), Wiśniowa, Wojska Polskiego (nieparz. 1-39), Al. Wolności, Wrocławska, Wróblewskiego, pl. Wyzwolenia, Zamenhofa, Zaułek, Zjednoczenia, Żabia, Żwirki i Wigury (nr 2).

NOWA SÓL – 8:00, 9:30, 11:00, 12:00, 16:00, 18:00; KIEŁCZ – 9:00, 10:45; NOWE ŻABNO – 12:00

Przed erekcją parafii, kościół należał do par. Rudno. Nowa Sól była natomiast jej filią. Kościół zbudowany został przez burmistrza Daniela Preußa dla protestantów pracujących w tutejszych warzelniach soli. W roku 1651 (pokój westfalski) przechodzi w ręce katolików. W 1984 r. z parafii wydzielono parafię św. Józefa.

Dzikie serce

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.