Nowa Sól

Ćwiczenia duchowne
św. Ignacy Loyola
Ćwiczenia duchowne
Klasyczny tekst Ćwiczeń św. Ignacego, zatwierdzony przez wszystkich papieży od XVI wieku po dziś jako najlepszy sposób odprawiania rekolekcji. Książeczka służąca zarówno dającym rekolekcje jak i wszystkim, którzy już je odbyli i pragną podtrzymać w sobie ich owoce. Uzupełniona o dodatek zawierający informacje o jezuickich domach rekolekcyjnych.

Parafia pw. św. Michała Archanioła - Nowa Sól

ks. Jan Truty (1988-09-23)

Nowa Sól - 10200, Kiełcz - 765 (6 km), Nowe Żabno - 260 (5 km), Stara Wieś - 250 (3 km) Ulice: Akacjowa, Arciszewskiego, Bankowa, Boczna, Bukowa, Cicha, Ciepielowska, Czereśniowa, Czysta, pl. św. Floriana, Gajowa, Garbarska, Gimnazjalna, Głogowska, Gen. Grota Roweckiego, Hoża, Jaskółcza, Jasna, Kalinowa, Klonowa, Korzeniowskiego, Kościelna, Kowalska, Kręta, Kuśnierska, Lipowa, Lubska, Łąkowa, 9-go Maja, Moniuszki, Muzealna, Piłsudskiego (parz. 2-8), Odrzańska, Ogrodowa, Piaskowa, Pocztowa, Południowa, Poprzeczna, Rolna, Składowa, Sosnowa, Spacerowa, Targowa, Topolowa, Towarowa, Tulipanowa, Waryńskiego, Walki Młodych, Wierzbowa, Wincentego Witosa (parz.), Wiśniowa, Wojska Polskiego (nieparz. 1-39), Al. Wolności, Wrocławska, Wróblewskiego, pl. Wyzwolenia, Zamenhofa, Zaułek, Zjednoczenia, Żabia, Żwirki i Wigury (nr 2).

NOWA SÓL – 8:00, 9:30, 11:00, 12:00, 16:00, 18:00; KIEŁCZ – 9:00, 10:45; NOWE ŻABNO – 12:00

Przed erekcją parafii, kościół należał do par. Rudno. Nowa Sól była natomiast jej filią. Kościół zbudowany został przez burmistrza Daniela Preußa dla protestantów pracujących w tutejszych warzelniach soli. W roku 1651 (pokój westfalski) przechodzi w ręce katolików. W 1984 r. z parafii wydzielono parafię św. Józefa.

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.