Nowa Sól

Księga fundacji [OPRAWA TWARDA] [WYDANIE KRYTYCZNE]
św. Teresa od Jezusa
Księga fundacji [OPRAWA TWARDA] [WYDANIE KRYTYCZNE]
Księga fundacji jest dziełem, które bez wątpienia najlepiej kreśli portret św. Teresy od Jezusa, jej autorki, jako „niespokojnej wędrowniczki”. Ta księga jest również najmniej studiowaną ze wszystkich jej pism. Została pominięta przez Luisa de León w jego pierwszym wydaniu dzieł św. Teresy, a następnie sprowadzona do roli domowej lektury w karmelach terezjańskich.

Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika - Nowa Sól

Rezydenci

Nowa Sól - 16130: Ulice: Asnyka, Broniewskiego, Brzechwy, Chałubińskiego, Chełmońskiego, Chopina, Długa, Długosza, Dygasińskiego, Gałczyńskiego, Grottgera, Jagienki, Kaczkowskiego, Kasprowicza, Kilińskiego, Kmicica, Kochanowskiego, Konopnickiej, Korczaka, Kosmonautów, Kossaka, Krasińskiego, Krótka, Kruczkowskiego, Lelewela, Lotników, 1-go Maja (od nr 5), Makuszyńskiego, Matejki, Mickiewicza, Narutowicza, Norwida, Orzeszkowej, Os. Armii Krajowej, Os. XXX-lecia, Os. Konstytucji 3-go Maja, Pasieczna, Reymonta, Połanieckich, Przyszłości, Rydla, Saperów, Siemiradzkiego, Sienkiewicza, Skłodowskiej, Skrzetuskiego, Słowackiego, Solskiego, Staffa, Stasia i Nel, Staszica (od nr 3), Struga, Szafera, Szymanowskiego, Tetmajera, Tuwima, Wierzyńskiego, Wojska Polskiego (od nr 36), Wołodyjowskiego, Kard. St. Wyszyńskiego, Zagłoby. Ciepielów - 181 (5 km)

NOWA SÓL – 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:30; NOWA SÓL – kaplica szpitalna 7:00

Parafia powstała z podziału parafii św. Michała Arch. w Nowej Soli. Początkowo wierni gromadzili się na liturgii w małej kaplicy, mieszczącej się w Domu Katechetycznym. Od grudnia 1983 r. rozpoczęto organizować już samodzielne duszpasterstwo, w ścisłej jednak współpracy z parafią św. Michała Archanioła.

Krokodyl dla ukochanej