Żarki Wielkie

parafia pw. Matki Bożej Różańcowej

Liturgia Godzin (skrócona)

Liturgia Godzin to codzienna modlitwa Ludu Bożego. Wszystkim, którym bliska jest ta wspaniała modlitwa Kościoła, proponujemy skorzystanie z praktycznego wydania uniwersalnego, które z konieczności jest oczywiście publikacją skróconą. Zawiera ono wszystkie niezbędne teksty liturgiczne w skondensowanej formie. Miłośnicy liturgicznej modlitwy Kościoła cenią sobie to praktyczne wydanie.

Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej - Żarki Wielkie

ks. Zdzisław Skorek (2012-06-18)

Żarki Wielkie, Buczyny - (2 km), Pustków - (3 km), Stare Czaple - (2 km), Żarki Małe - (2 km)

• Zwycięstwa 22
    Żarki Wielkie
    68-211 Nowe Czaple
  • tel.: 68-375-30-72

ŻARKI WIELKIE – 18:00 - sobota, 10:00, 18:00;

Żarki Wielkie po wojnie były obsługiwane przez proboszcza parafii Tuplice, potem Niwicy. Po erygowaniu parafii, siedzibą została Łęknica. Dopiero pod koniec czerwca 1971 r. Żarki Wielkie otrzymały samodzielnego wikariusza ks. Józefa Kruka. W 1972 r. wraz z reorganizacją struktur terytorialnych kościoła na ziemiach zachodnich, parafia ta przeszła do diecezji gorzowskiej.

Urzekająca