Żarki Wielkie

parafia pw. Matki Bożej Różańcowej

Biblia Tysiąclecia [OPRAWA TWARDA] [MAŁY FORMAT]

Tekst Pisma Świętego zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski. Polecamy bardzo praktyczne, podręczne pełne wydanie Biblii Tysiąclecia - Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu w oryginalnym formacie oazowym (12x18cm) i twardej oprawie. Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel ruchu oazowego nie przypuszczał zapewne, że do historii wejdzie nie tylko wspaniała idea wakacyjnych, a dalej także stałych spotkań formacyjnych ze Słowem Bożym dla wszystkich stanów w Kościele, ale też charakterystyczny i jednocześnie bardzo wygodny format Pisma Świętego. Niech to wydanie przypomina wszystkim, że Bóg, który objawia się nam poprzez Słowo, jest Światłem i Życiem, służąc wspólnotom oazowym, a także inspirując na nowo budowanie w naszych rodzinach Bożej oazy życia i miłości.

Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej - Żarki Wielkie

ks. Zdzisław Skorek (2012-06-18)

Żarki Wielkie, Buczyny - (2 km), Pustków - (3 km), Stare Czaple - (2 km), Żarki Małe - (2 km)

• Zwycięstwa 22
    Żarki Wielkie
    68-211 Nowe Czaple
  • tel.: 68-375-30-72

ŻARKI WIELKIE – 18:00 - sobota, 10:00, 18:00;

Żarki Wielkie po wojnie były obsługiwane przez proboszcza parafii Tuplice, potem Niwicy. Po erygowaniu parafii, siedzibą została Łęknica. Dopiero pod koniec czerwca 1971 r. Żarki Wielkie otrzymały samodzielnego wikariusza ks. Józefa Kruka. W 1972 r. wraz z reorganizacją struktur terytorialnych kościoła na ziemiach zachodnich, parafia ta przeszła do diecezji gorzowskiej.