Tuplice

Czy Bóg jest potworem?
Paul Copan
Czy Bóg jest potworem?
Czy Bóg jest arogancki? Czy karze ludzi zbyt surowo? Czy odpowiada za czystki etniczne i ludobójstwo? Czy jest opresyjny wobec kobiet, znęca się nad dziećmi i promuje niewolnictwo? Czy nawołuje do przemocy? Słowem – czy Bóg wyłaniający się z kart Starego Testamentu jest potworem? Paul Copan, odpowiadając w swojej książce między innymi na zarzuty tzw. nowych ateistów, nie tylko dokonuje starannej egzegezy kontrowersyjnych fragmentów Pisma Świętego, ale również umieszcza je w odpowiednim kontekście historycznym i literackim.

Parafia pw. Chrystusa Króla - Tuplice

ks. Jerzy Loch (1987-09-29)

Tuplice, Chełmica - (2,5 km), Chlebice - (7 km), Cielmów - (2 km), Czerna - (5 km), Dębinka - (7 km), Drzeniów - (11 km), Grabów - (9 km), Gręzawa - (5 km), Łazy Żarskie - (2,5 km), Matuszewice - (10 km), Nowa Rola -(8 km), Rytwiny - (5 km), Świbinki - (10 km)

• Świerczewskiego 14
    68-219 Tuplice
  • tel.: 68-375-70-56

Tuplice - 7:30, 9:30, 11:00; Dębinka - 9:15; Nowa Rola - 11:30

Parafia katolicka w Tuplicach zaczęła istnieć od czasu wybudowania przez katolików kościoła w 1935 r. W czasach przedwojennych miejscowość w większości zamieszkiwali protestanci. Do Tuplic dojeżdżał kapłan z parafii w Brodach Żarskich, a Msze św. i nabożeństwa odbywały się w kaplicy cmentarnej. Po wojnie, do końca 1946 r., duszpasterstwo w parafii Tuplice prowadził kapłan niemiecki. Pierwszym polskim proboszczem był ks. Paweł Elsner. W 1972 r. dekretem Stolicy Apostolskiej parafia została odłączona od diec. wrocławskiej i przyłączona do gorzowskiej. Za czasów ks. J. Dratwy zbudowano salkę katechetyczną, dokonano gruntownych remontów kościołów w Debince, Nowej Roli i częściowo w Tuplicach. W maju 1979 r. odbyła się pierwsza po wojnie Msza św. prymicyjna. Do ważnych wydarzeń parafialnych można zaliczyć dwukrotne nawiedzenie cudownego obrazu MB Częstochowskiej, w sierpniu 1983 i maju 1992 r.