Tuplice

Tylko dla kobiet
Shaunti Feldhahn
Tylko dla kobiet
Czy zdarzyło ci się, że czułaś się zupełnie zaskoczona czymś, co twój mąż powiedział albo zrobił? Czy chciałabyś zrozumieć jego wewnętrzne pragnienia i lęki, jego codzienne zmagania, o których nie masz pojęcia? W szczerej rozmowie, jak kobieta z kobietą, Shaunti Feldhahn zabiera cię pod powierzchnię, w głąb wewnętrznego życia mężczyzn. To książka o tym, czego my, kobiety, nie rozumiemy u mężczyzn.

Parafia pw. Chrystusa Króla - Tuplice

ks. Jerzy Loch (1987-09-29)

Tuplice, Chełmica - (2,5 km), Chlebice - (7 km), Cielmów - (2 km), Czerna - (5 km), Dębinka - (7 km), Drzeniów - (11 km), Grabów - (9 km), Gręzawa - (5 km), Łazy Żarskie - (2,5 km), Matuszewice - (10 km), Nowa Rola -(8 km), Rytwiny - (5 km), Świbinki - (10 km)

• Świerczewskiego 14
    68-219 Tuplice
  • tel.: 68-375-70-56

Tuplice - 7:30, 9:30, 11:00; Dębinka - 9:15; Nowa Rola - 11:30

Parafia katolicka w Tuplicach zaczęła istnieć od czasu wybudowania przez katolików kościoła w 1935 r. W czasach przedwojennych miejscowość w większości zamieszkiwali protestanci. Do Tuplic dojeżdżał kapłan z parafii w Brodach Żarskich, a Msze św. i nabożeństwa odbywały się w kaplicy cmentarnej. Po wojnie, do końca 1946 r., duszpasterstwo w parafii Tuplice prowadził kapłan niemiecki. Pierwszym polskim proboszczem był ks. Paweł Elsner. W 1972 r. dekretem Stolicy Apostolskiej parafia została odłączona od diec. wrocławskiej i przyłączona do gorzowskiej. Za czasów ks. J. Dratwy zbudowano salkę katechetyczną, dokonano gruntownych remontów kościołów w Debince, Nowej Roli i częściowo w Tuplicach. W maju 1979 r. odbyła się pierwsza po wojnie Msza św. prymicyjna. Do ważnych wydarzeń parafialnych można zaliczyć dwukrotne nawiedzenie cudownego obrazu MB Częstochowskiej, w sierpniu 1983 i maju 1992 r.

Ewa czuje inaczej