Grotów

parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Gemma Caelestis

Chorał to więcej niż śpiew i więcej niż modlitwa. Najstarszy śpiew Kościoła wciąż porywa i koi serca. II Sobór Watykański podkreśla, iż "Śpiew gregoriański Kościół uznaje za własny śpiew liturgii rzymskiej. Dlatego w czynnościach liturgicznych powinien on zajmować pierwsze miejsce, wśród innych równorzędnych rodzajów śpiewu".

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Grotów

ks. Piotr Nowicki (2006-08-01)

Grotów, Bogumiłów - (11 km), Chudzowice - (12 km), Jędrzychowice - (5 km), Jędrzychowiczki - (8 km), Janików - (12 km), Strzeszowice - (12 km), Rościce - (7 km), Rusocice - (15 km)

Grotów
    68-213 Lipinki Łużyckie
  • tel.: 068-375-20-97

GROTÓW – 12:00; BOGUMIŁÓW – 10:30; STRZESZOWICE – 8:45

Po wojnie Grotów był filią Lipinek Łużyckich. Erekcja parafii odbyła się 15.07.1958 r. Do 1972 r. parafia ta należała do diecezji wrocławskiej.

Warto naprawić małżeństwo