Radnica

Józef milczący
Michel Gasnier OP
Józef milczący
Ewangelia poświęca Józefowi zaledwie kilka zdań. Józef pojawia się bez wyjaśnienia, nie znamy miejsca jego urodzenia, nie wiemy nic na temat jego młodości ani na temat okoliczności śmierci. Ewangeliści nie zanotowali żadnego słowa, które wypowiedział. Błędem byłoby jednak ocenianie wielkości i roli, jaką Józef odegrał w planie Bożym po tym, ile miejsca poświęcono mu w Nowym Testamencie.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej - Radnica

ks. Jerzy Krauze (2011-08-01)

Radnica, Będów - (7 km), Sycowice - (8 km), Szklarka Radnicka - ( 4 km)

Radnica
    66-600 Krosno Odrzańskie
  • tel.: 68-383-15-27

RADNICA – 18:00 - sobota, 12:30; BĘDÓW – 9:30; SYCOWICE – 11:00; SZKLARKA RADNICKA – 8:00

Radnica wraz z okolicznymi wioskami należała początkowo do parafii w Nietkowicach. Z dniem 22.11.1970 r. wikariuszem samodzielnym w Radnicy został mianowany ks. J. Mizera. Rok później następuje erekcja parafii. W latach 1973-74 zaadoptowano budynek gospodarczy, który po gruntownym remoncie pośw. w czasie wizytacji kanonicznej w 1977 r. W tym samym roku rozpoczęto remont kaplicy parafialnej w Radnicy.

Dzikie serce