Maszewo Lubuskie

Edyta Stein. Życie, pisma, nauka
Francisco Javier Sancho Fermin OCD
Edyta Stein. Życie, pisma, nauka
Edyta Stein, czyli św. Teresa Benedykta od Krzyża, była kobietą, która poświęciła całe swe życie na poszukiwanie prawdy i sensu życia osoby ludzkiej. Aż prawda ukazała się jej nie jako coś abstrakcyjnego, ale z twarzą człowieka: Boga Człowieka – Chrystusa.

Parafia pw. św. Wojciecha - Maszewo Lubuskie

Maszewo - 470, Bytomiec - (6 km), Granice - (2 km), Lubogoszcz - (5 km), Miłów - (4 km), Połęcko - (2 km), Radomicko - (9 km), Rybaki - (2 km)

• Maszewo Lub. 69
    66-614 Maszewo Lubuskie
  • tel.: 068-383-13-16

Maszewo - 8:30, 12:00; Lubogoszcz - 10:00; Radomicko - 12:00; Rybaki - 10:30

Pierwsze wzmianki o parafii pochodzą z XIII w. Po wojnie Maszewo było filią Krosna Odrz. W 1950 r. przyłączone do par. Chlebowo.

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.