Leśniów Wielki

Slow life według ojca Leona
O. Leon Knabit OSB
Slow life według ojca Leona
A gdyby tak zaszyć się gdzieś w ciszy, oczyścić umysł, pobyć chwilę offline? Tysiącletnie mury tynieckiego klasztoru to idealne miejsce na duchowe spa. Blisko natury, z dala od medialnego zgiełku, można wypić kawę z najbardziej wyluzowanym polskim mnichem. I porozmawiać o tym, co się naprawdę liczy. Ojciec Leon Knabit odkrył slow life, zanim to było modne.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Leśniów Wielki

ks. Dariusz Glama (1996-08-20)

Leśniów Wielki, Drzonów - (5 km), Leśniów Mały - (3 km), Łagów - (3 km), Orzewo - (12 km), Radomia - (10 km), Sudoł - (4 km), Trzebule - (6 km)

Leśniów Wielki
    66-016 Czerwieńsk
  • tel.: 68-321-18-20

Leśniów Wielki - 8:00; Drzonów - 9:15; Łagów - 10:30; Sudoł - 16:00; Trzebule - 12:00 Zastosowano układ rotacyjny. Każdego miesiąca następuje zmiana godziny odprawiania Mszy św. przy zachowaniu porządku godzin

Parafia powstała w wyniku podziału parafii p.w. św. Wojciecha w Czerwieńsku. Odłączono Leśniów Wielki, Drzonów, Łagów. W 1959 r. zakupiono budynki gospodarcze i zaadoptowano je na plebanię. W 1960 r., po usunięciu religii ze szkół, rozpoczęto katechizowanie w prywatnych mieszkaniach. Zaś w 1961 r. zaadoptowano kuźnię na salkę katechetyczną. 4.02.1963 r. parafia przeżyła nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. 27.11.1977 r., decyzją bpa Ordynariusza zostaje przyłączona do parafii wieś Trzebule, która administracyjnie należała do parafii w Bobrowicach.