Leśniów Wielki

Kerygmat dziejów
Michał Olszewski SCJ
Kerygmat dziejów
Czym jest kerygmat? To podstawowe orędzie chrześcijaństwa, jego najgłębsza treść zawarta zaledwie w kilku zdaniach. Prawdziwa wiara bez przyjęcia kerygmatu nie może się wydarzyć, a ewangelizacja nie ma sensu. Jak więc żyć kerygmatem w świecie obojętnym wobec religii? Jak głosić go ludziom, którzy traktują Boga instrumentalnie, a do kościoła chodzą tylko po usługi?

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Leśniów Wielki

ks. Dariusz Glama (1996-08-20)

Leśniów Wielki, Drzonów - (5 km), Leśniów Mały - (3 km), Łagów - (3 km), Orzewo - (12 km), Radomia - (10 km), Sudoł - (4 km), Trzebule - (6 km)

Leśniów Wielki
    66-016 Czerwieńsk
  • tel.: 68-321-18-20

Leśniów Wielki - 8:00; Drzonów - 9:15; Łagów - 10:30; Sudoł - 16:00; Trzebule - 12:00 Zastosowano układ rotacyjny. Każdego miesiąca następuje zmiana godziny odprawiania Mszy św. przy zachowaniu porządku godzin

Parafia powstała w wyniku podziału parafii p.w. św. Wojciecha w Czerwieńsku. Odłączono Leśniów Wielki, Drzonów, Łagów. W 1959 r. zakupiono budynki gospodarcze i zaadoptowano je na plebanię. W 1960 r., po usunięciu religii ze szkół, rozpoczęto katechizowanie w prywatnych mieszkaniach. Zaś w 1961 r. zaadoptowano kuźnię na salkę katechetyczną. 4.02.1963 r. parafia przeżyła nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. 27.11.1977 r., decyzją bpa Ordynariusza zostaje przyłączona do parafii wieś Trzebule, która administracyjnie należała do parafii w Bobrowicach.

Ewa czuje inaczej