Leśniów Wielki

Moja droga do domu Ojca
Ingrid Trobisch
Moja droga do domu Ojca
Książka opowiada o najważniejszej drodze odbywanej przez człowieka – o jego drodze do Wieczności. Jest jednocześnie pamiętnikiem i głęboką refleksją nad tym, co w naszym życiu jest najważniejsze w perspektywie śmiertelnej choroby. Pozycja ta jest dokumentem na temat życia i działalności Ingrid Trobisch, która nie tylko słowem, ale całym życiem głosiła Ewangelię.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Leśniów Wielki

ks. Dariusz Glama (1996-08-20)

Leśniów Wielki, Drzonów - (5 km), Leśniów Mały - (3 km), Łagów - (3 km), Orzewo - (12 km), Radomia - (10 km), Sudoł - (4 km), Trzebule - (6 km)

Leśniów Wielki
    66-016 Czerwieńsk
  • tel.: 68-321-18-20

Leśniów Wielki - 8:00; Drzonów - 9:15; Łagów - 10:30; Sudoł - 16:00; Trzebule - 12:00 Zastosowano układ rotacyjny. Każdego miesiąca następuje zmiana godziny odprawiania Mszy św. przy zachowaniu porządku godzin

Parafia powstała w wyniku podziału parafii p.w. św. Wojciecha w Czerwieńsku. Odłączono Leśniów Wielki, Drzonów, Łagów. W 1959 r. zakupiono budynki gospodarcze i zaadoptowano je na plebanię. W 1960 r., po usunięciu religii ze szkół, rozpoczęto katechizowanie w prywatnych mieszkaniach. Zaś w 1961 r. zaadoptowano kuźnię na salkę katechetyczną. 4.02.1963 r. parafia przeżyła nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. 27.11.1977 r., decyzją bpa Ordynariusza zostaje przyłączona do parafii wieś Trzebule, która administracyjnie należała do parafii w Bobrowicach.