Leśniów Wielki

Święta Teresa z Lisieux
Guy Gaucher OCD
Święta Teresa z Lisieux
Najobszerniejsza biografia Teresy, jaka kiedykolwiek ukazała się na rynku polskim, dzieło życia największego specjalisty od "Małej Świętej", bpa Guy Gauchera OCD. Książka opiera się wyłącznie na autentycznych dokumentach. Nic nie jest tu zbeletryzowane.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Leśniów Wielki

ks. Dariusz Glama (1996-08-20)

Leśniów Wielki, Drzonów - (5 km), Leśniów Mały - (3 km), Łagów - (3 km), Orzewo - (12 km), Radomia - (10 km), Sudoł - (4 km), Trzebule - (6 km)

Leśniów Wielki
    66-016 Czerwieńsk
  • tel.: 68-321-18-20

Leśniów Wielki - 8:00; Drzonów - 9:15; Łagów - 10:30; Sudoł - 16:00; Trzebule - 12:00 Zastosowano układ rotacyjny. Każdego miesiąca następuje zmiana godziny odprawiania Mszy św. przy zachowaniu porządku godzin

Parafia powstała w wyniku podziału parafii p.w. św. Wojciecha w Czerwieńsku. Odłączono Leśniów Wielki, Drzonów, Łagów. W 1959 r. zakupiono budynki gospodarcze i zaadoptowano je na plebanię. W 1960 r., po usunięciu religii ze szkół, rozpoczęto katechizowanie w prywatnych mieszkaniach. Zaś w 1961 r. zaadoptowano kuźnię na salkę katechetyczną. 4.02.1963 r. parafia przeżyła nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. 27.11.1977 r., decyzją bpa Ordynariusza zostaje przyłączona do parafii wieś Trzebule, która administracyjnie należała do parafii w Bobrowicach.

Dzikie serce