Bytnica

Wybaczyć Bogu
Piotr Gąsiorowski
Wybaczyć Bogu
Czy można wybaczyć Bogu nieszczęście, które nas spotkało? Z punktu widzenia teologii w takim stawianiu sprawy kryje się błąd. Od Boga, będącego wyłącznie dobrem, nie może pochodzić nic złego. Nie możemy więc Bogu przebaczyć, bo wybaczyć można tylko winowajcy.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła - Bytnica

ks. Sławomir Strzyżykowski (2009-08-01)

Bytnica, Budachów - (6 km), Dobrosułów - (12 km), Drzewica - (3,5 km), Głębokie - (3 km), Grabin - (10 km), Gryżyna - (9 km), Kępiny - (9 km), Pliszka - (15 km), Struga - (5 km), Smolary - (4 km)

Bytnica - 8:30, 13:00; Budachów - 10:00, 13:00; Dobrosułów - 11:30; Grabin - 8: 30; Gryżyna - 10:00; Struga - 11:30.

Parafia powstała z podziału par. w Gądkowie Wielkim. Od 1974 do 1989 r. obsługiwana przez Księży Salezjanów. W 1982 r. kościół w Gryżynie, dotychczasowa filia parafii w Toporowie, zostaje włączony do parafii w Bytnicy.

Krokodyl dla ukochanej