Kożuchów

Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort. Niewolnik Maryi
o. Battista Cortinovis SMM
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort. Niewolnik Maryi
Ta książka to opowieść o życiu i pasji jednego z największych świętych w dziejach Kościoła, autora Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny. To historia człowieka, którego miłość do Matki Bożej ukształtowała całe pokolenia wielkich świętych, jak Maksymilian M. Kolbe czy Jan Paweł II, który zawdzięcza mu swoje motto Totus Tuus.

Parafia pw. Matki Bożej Gromnicznej - Kożuchów

ks. Władysław Stachura (1991-08-27)

Kożuchów - 9270, Bielice - 120 (6 km), Cisów - 115 (3 km), Czciradz - 390 (5 km), Drwalewice - 180 (5 km), Dziadoszyce - 55 (7 km), Lasocin - 260 (7 km), Słocin - 260 (7 km), Sokołów - 185 (4 km), Solniki - 290 (6 km), Stypułów - 1000 (6 km), Zawada - 25 (6 km)

KOŻUCHÓW – 7:00, 8:30, 10:00, 11:15, 12:30, 18:00; LASOCIN – 8:45; SOLNIKI – 10:00; STYPUŁÓW –11:30

Parafia od początku swego istnienia była nieprzerwanie w rękach katolików. Dzięki temu zachował się bogaty wystrój wnętrza kościoła. Kościół parafialny w Kożuchowie wzmiankowany w źródłach po raz pierwszy w 1273 r., wg legendy wzniesiony został z fundacji Bolesława Krzywoustego w r. 1125. Pierwsza budowla, której ślady przetrwały i widoczne są w zarysie kamiennego muru, widocznego w elewacji zachodniej, powstała zapewne około połowy XIII stulecia. OO. Karmelici przybyli w XVII w., otrzymali w darze kożuchowski zamek, który przekształcili na klasztor, rozbudowując go. W 1705 r. wznieśli przy nim kaplicę. W 1801 r. następuje kasata zakonu, klasztor przeznaczono na zbrojownię. Pod koniec XIX w. przejęła go gmina ewangelicka, która w 1897 r. na miejscu kaplicy wzniosła większy kościół. Parafia w Kożuchowie, do 1972 r., należała do Archidiecezji Wrocławskiej. Z dniem 28.06.1972 r. stała się siedzibą dekanatu.

Urzekająca