Witnica

parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dawid - Gra komputerowa dla dzieci

W grze komputerowej DAWID dziecko poznaje historię króla Dawida i wraz z nim przenosi się w fascynujący świat Biblii. Zadaniem dziecka jest pomóc Dawidowi w  uratowaniu królestwa przed nieprzyjacielem, którym są Filistyni. Przez grę i zabawę dziecko uczy się odpowiedzialności, troski o najbliższych, odważnego podejmowania trudnych wyzwań oraz wytrwałości. Uczestników zabawy czeka wiele przygód, co gwarantuje dobrze i pożyteczne spędzony czas.

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy - Witnica

ks. Stanisław Raba (1991-02-02)

Witnica - 6590, Białcz - 520 (6 km), Białczyk - 190 (3 km), Nowe Dzieduszyce - 87 (10 km), Stare Dzieduszyce • 320 (6 km), Mosina - 285 (7 km), Mościczki -120 (4 km), Sosny - 285 (5 km)

Witnica MB Nieust. Pomocy - 7:30, 10:30, 12:00, 18:00, Krzyża Świętego - 17:00; Białcz - 930, Mosina - 13:00; Stare Dzieduszyce - 13:00

Przed 1945 r. w miejscowości tej mieszkała mała garstka katolików. Żyli w diasporze. Uczęszczali do małego kościoła p.w. Krzyża Św.(aktualnie pomocniczy) obsługiwany przez kapłanów z Dębna bądź Gorzowa Wlkp. Choć prawna erekcja parafii nastąpiła 1.06.1951 r., w rzeczywistości jednak duszpasterstwo rozwijało się od 9.09.1945 roku. Wtedy to dokonano poświęcenia poprotestanckiego kościoła, a 15 września tegoż roku osiedlił się tutaj ks. Józef Bielak z parafianami z archidiecezji lwowskiej. Do parafii Witnica należały wówczas wioski: Kamień Wielki, Kamień Mały, Mościce, Mosłna, Białcz, Dąbroszyn i Warniki. Gruntowne remonty obiektów sakralnych przeprowadzono w latach 1985-94.