Kamień Wielki

parafia pw. św. Antoniego

Święta Rita. Modlitewnik

Święta Rita z Cascii żyła na przełomie XIV i XV wieku. Nazywana Świętą od Róż, jest patronką chorych i umierających. Wspiera także osoby uzależnione. Niesie pomoc małżeństwom i rodzinom, które przeżywają trudne chwile. Jest szczególnie bliska kobietom. Polecamy ten modlitewnik wszystkim, którzy cierpią, są pogrążeni w smutku i złamani na duchu.

Parafia pw. św. Antoniego - Kamień Wielki

ks. Tadeusz Zgórski (2010-08-02)

Kamień Wielki - 699, Kamień Mały - 350 (3 km), Krześniczka - 122 (5 km), Mościce - 440 (3 km)

• Kościelna 2
    Kamień Wielki
    66-461 Witnica
  • tel.: 95-751-58-78

Kamień Wielki - 8:30, 13:00; Kamień Mały - 11:30; Mościce - 10:00.

Pierwsza wzmianka o parafii pochodzi z 1295 r. W Chwarszczanach przebiegała granica Brandenburgii i kompturii Templariuszy. W 1337 r. w Kamieniu Wielkim istniały trzy oddziały rycerskie. W czasie wojny 30-letniej miejscowość ta została zniszczona. Od 1333 r. kościół przynależał do parafii Mościce, a w XVI w. przejęli go luteranie. Obecna parafia powstała w 1959 r. z podziału parafii Witnica, dla której była filią. Dopiero jednak od 6.06.1970 r. została uznana przez władze państwowe.

Warto naprawić małżeństwo