Kamień Wielki

Źródła naszej nadziei
Abp Fulton Sheen
Źródła naszej nadziei
Nieprzemijające słowa pociechy i ufności. Teksty abp. Fultona J. Sheena, choć powstawały kilkadziesiąt lat temu, nie tracą na aktualności. Pozwalają nam nie tylko lepiej rozumieć duchową rzeczywistość, ale także doskonalić się duchowo

Parafia pw. św. Antoniego - Kamień Wielki

ks. Tadeusz Zgórski (2010-08-02)

Kamień Wielki - 699, Kamień Mały - 350 (3 km), Krześniczka - 122 (5 km), Mościce - 440 (3 km)

• Kościelna 2
    Kamień Wielki
    66-461 Witnica
  • tel.: 95-751-58-78

Kamień Wielki - 8:30, 13:00; Kamień Mały - 11:30; Mościce - 10:00.

Pierwsza wzmianka o parafii pochodzi z 1295 r. W Chwarszczanach przebiegała granica Brandenburgii i kompturii Templariuszy. W 1337 r. w Kamieniu Wielkim istniały trzy oddziały rycerskie. W czasie wojny 30-letniej miejscowość ta została zniszczona. Od 1333 r. kościół przynależał do parafii Mościce, a w XVI w. przejęli go luteranie. Obecna parafia powstała w 1959 r. z podziału parafii Witnica, dla której była filią. Dopiero jednak od 6.06.1970 r. została uznana przez władze państwowe.

Ewa czuje inaczej