Kamień Wielki

parafia pw. św. Antoniego

Drogi Bożego uzdrowienia
Józef Witko OFM, o. Pacyfik Iwaszko OFM, Teodor Knapczyk OFM, o. Jakub Mentel OFM
Drogi Bożego uzdrowienia
Jezus nie czyni cudów wyłącznie podczas spektakularnych modlitw. Najczęściej działa bardzo delikatnie, pozwalając człowiekowi dojrzeć do decyzji, by dzięki wierze każdego dnia przyjmować Jego moc poprzez kilka dróg uzdrowienia – Jego Słowo, sakrament pokuty i Eucharystię.

Parafia pw. św. Antoniego - Kamień Wielki

ks. Tadeusz Zgórski (2010-08-02)

Kamień Wielki - 699, Kamień Mały - 350 (3 km), Krześniczka - 122 (5 km), Mościce - 440 (3 km)

• Kościelna 2
    Kamień Wielki
    66-461 Witnica
  • tel.: 95-751-58-78

Kamień Wielki - 8:30, 13:00; Kamień Mały - 11:30; Mościce - 10:00.

Pierwsza wzmianka o parafii pochodzi z 1295 r. W Chwarszczanach przebiegała granica Brandenburgii i kompturii Templariuszy. W 1337 r. w Kamieniu Wielkim istniały trzy oddziały rycerskie. W czasie wojny 30-letniej miejscowość ta została zniszczona. Od 1333 r. kościół przynależał do parafii Mościce, a w XVI w. przejęli go luteranie. Obecna parafia powstała w 1959 r. z podziału parafii Witnica, dla której była filią. Dopiero jednak od 6.06.1970 r. została uznana przez władze państwowe.

Warto naprawić małżeństwo