Czarnów

Istota walki duchowej
Jan Kasjan
Istota walki duchowej
Dlaczego życie duchowe wymaga walki? Jest to walka nie tylko z diabłem czy grożącym nam światem, ile przede wszystkim walka człowieka z samym sobą. Nie ma zatem prostych odpowiedzi, nie ma szybkich rozwiązań, jest za to mozolne poszukiwanie równowagi. Bohaterowie Kasjana nie boją się działać, ponieważ nie lękają się pomyłek. Dzisiaj, kiedy wymagamy od siebie przede wszystkim nieomylności większej niż papieska jest to bardzo ciekawa intuicja. Po człowieku, który spędził większość życia jako mnich i swoje pióro poświęcił obronie ideałów ascetycznych, spodziewalibyśmy się może jakiejś ponurej wizji rzeczywistości. Tymczasem Kasjan proponuje nam zgoła inną koncepcję – optymistyczną, ale zarazem wcale nie naiwną; skąd bierze się u niego ta zdumiewająca równowaga, niezachwiana mimo licznych klęsk, których był świadkiem i które spadły także na niego samego?

Parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej - Czarnów

ks. Piotr Franek (2011-08-01)

Czarnów, Stańsk - 3 km, Spudłów - 8 km, Żabice - 3 km

• Stańska 6
    66-434 Czarnów
  • tel.: 95-759-12-82

Czarnów - 12:30; Stańsk - 9:30; Spudłów - 14:00; Żabice - 11:00

Po wojnie Czarnów był filią parafii Słońsk. Erekcji dokonuje Ordynariusz Diecezji bp Wilhelm Pluta.

Seks jakiego nie znacie