Bogdaniec

Słowa z Góry Athos
Jean-Yves Leloup
Słowa z Góry Athos
Od dwóch tysięc lat, ludzie szukający wskazówek życia duchowego udają się do klasztorów aby w ich kontemplacyjnej atmosferze zbliżyć się choć odrobinę do Boga. Jednym z takich miejsc jest słynąca z ortodoksyjnych mnichów Góra Athos. Mimo, że wiele klasztorów z Góry Athos stoi dziś pustych, nadal przybywa tam co roku kilka milionów wyznawców różnych chrześcijańskich wyznań aby zobaczyć, jak powinno wyglądać prawdziwe chrześcijańskie życie.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Bogdaniec

ks. Gabriel Stożek (1997-08-20)

Bogdaniec - 1078, Gostkowice - 86 (8 km), Jeninek - 79 (5 km), Jeniniec - 261 (5 km), Krzyszczyna - 149 (7 km), Krzyszczynka - 68 (8 km), Kwiatkowice - 268 (2 km), Motylewo - 188 (2 km), Podjenin - 161 (6 km), Roszkowice - 49 (8 km), Włostów - 81 (8 km)

• Mickiewicza 7
    66-450 Bogdaniec
  • tel.: 95-751-00-38

Bogdaniec - 8:30, 13:00; Jeniniec - 18:00 - sobota; Podjenin - 10:00; Włostów - 11:30

Katolicka parafia Bogdaniec rozpoczyna swoją działalność od poł. 1945 r. Wcześniej miejscowość ta była filią protestanckiej parafii w Jeninie. Pierwszymi katolickimi duszpasterzami byli OO. Kapucyni z parafii Krzyża Św. w Gorzowie Wlkp. W dniach 10-11.10.1962 r. parafię nawiedza Kopia Cudownego Obrazu M. B. Częstochowskiej. Po wyremontowaniu kościołów w Bogdańcu i Włostowie, ks. bp Wilhelm Pluta dokonał ich poświęcenia w 1978 r.

Krokodyl dla ukochanej