Gorzów Wielkopolski

Skarbiec modlitw do Ducha Świętego
Sylwester Szefer
Skarbiec modlitw do Ducha Świętego
W tym modlitewnym skarbcu znajduje się kilkaset modlitw skierowanych do Trzeciej Osoby Trójcy Świętej - Ducha Świętego. Dzięki Duchowi Świętemu „niemożliwe” staje się możliwe. Dzięki Niemu nawraca się morderca, alkoholik przestaje pić, śmiertelnie chory zostaje uzdrowiony, nałogowy palacz rzuca papierosy, błądzący dostrzega światło prawdy, chleb staje się Ciałem, a wino Krwią.

Parafia pw. Trójcy Świętej - Gorzów Wielkopolski

ks. Henryk Jacuński (1994-08-25)

Gorzów Wlkp. - 1800, Chróścik - 86 (6 km), Jasiniec - 87 (7 km), Jeże - 72 (2 km), Jeżyki - 175 (3 km), Łupowo - 840 (3 km), Małyszyn - 300 (3 km), Wieprzyce - 190 (2 km) Ulice: Artylerzystów, Czołgistów, Dąbroszyńska, Dobra, Dolna, Drzewica, Górna, Hetmańska, Husarska, Kasztelańska, Komandosów, Kostrzyńska, Krzyżowa, Małyszyńska, Marynarki Wojennej, Minerów, Nad Wartą, Nasienna, Okopowa, Piechoty, Pontonierów, Promienna, Rolna, Rycerska, Rzeczna, Saperów, Tartaczna, Ułanów, Ustronie, Warzywna, Wiśniowa, Witnicka, Wopistów, Zbożowa, Zwiadowców, Źródłowa.

• ul. Kostrzyńska 70
    66-400 Gorzów Wielkopolski
  • tel.: 95-720-26-91

Gorzów Wlkp. – 7:30, 9:30, 11:30, 18:00; Chróścik – 11:00; Jasiniec – 9:30; Łupowo – 7:30, 13:00.

Początki parafii sięgają XIV w. W dokumencie z 1393 r. po raz pierwszy wskazuje się na istnienie kościoła na Wieprzycach. Wojna trzydziestoletnia nie oszczędziła także Wieprzyc - doszczętnie ograbiono kościół. Podczas tej wojny rozpoczęto budowę nowego kościoła, który ukończono w 1748 r. Spłonął on jednak 19.03.1825 r. Do ukończenia budowy nowej świątyni w 1833 r. wszelkie nabożeństwa odbywały się w budynku szkolnym.

Urzekająca