Gorzów Wielkopolski

Niewysłuchani
ks. Jacek Kołak
Niewysłuchani
Pragnę zaprosić do lektury rozważań, które mają jeden cel: poruszyć serca, by nikt nie przechodził obojętnie wobec problemu ludzi wykorzystanych. Chcę też wyznać, że nigdy by mi do głowy nie przyszło, że to właśnie ja, „prosty człowiek” odważę się upominać o ich prawa.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - Gorzów Wielkopolski

ks. Grzegorz Polowczyk (2012-08-01)

Rezydenci

Gorzów Wlkp.: Asnyka, Baczyńskiego, Bajana, Bronłewskiego, Chełmońskiego, Chopina, Chyża, Cieszkowskiego, Dąbrowskiej, Długosza, Dunikowskiego, Fredry, Grottgera, Kasprowicza, Konopnickiej, AL Konstytucji 3 Maja (nr 12-66), Kołłątaja, Kochanowskiego, Korczaka, Kossaka, Kruczkowskiego, Lelewela, Marcinkowskiego, Matejki (17-79), Myśliborska, Niemcewicza, Norwida, Olimpijska, Orla, Osiedle przy Stadionie, Prusa, Reja, Reymonta, Skłodowskiej, Sokola, Sportowa, Staffa, Stanisławskiego, Staszica, Szczecińska, Szymanowskiego, Tańskiego, Tuwima, Wyczółkowskiego, Wyspiańskiego, Zapolskiej, Żeromskiego.

Gorzów Wlkp. (NMP Królowej Polski) – 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 15:00, 17:00-I niedziela, 18:30, 20:00.

Parafia NMP Królowej Polski powstała z podziału parafii katedralnej na podstawie dekretu bpa Ordynariusza Wilhelma Pluty z dnia 9.09.1984 r. Zamierzeniem bpa Pluty było, aby powstała nowa, okazała katedra mieszcząca 5000 wiernych, która miała zaspokoić potrzeby diecezji. W trakcie budowy teren okazał się bardzo trudny, a projekt niewykonalny w warunkach ekonomicznych, jakie dotknęły całą Polskę i diecezję. Odstąpiono od pierwotnego zamiaru i skoncentrowano się na dokończeniu budowy domu katechetycznego i plebanijnego. Na terenie parafii w 1988 r. utworzono Instytut Formacji Katolickiej dla Świeckich, który z biegiem czasu został przekształcony w Sekcję Papieskiego Fakultetu Teologicznego. W latach 1991-1993, w Domu Katechetycznym swoją siedzibę miało Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Tomasza z Akwinu.

Zapraszamy do odwiedzin Sanktuarium św. Weroniki Giuliani, również na stronie  www.nmpkp.pl