Baczyna

Największe tajemnice duszy
Jerzy Zieliński OCD
Największe tajemnice duszy
Przed człowiekiem podejmującym swą życiową wędrówkę stoi wiele zadań. Bez wątpienia najważniejszym jest nabycie umiejętności życia do wewnątrz. W głębiach duszy, gdzie nieustannie przebywa Trójca Święta, znajdują się bowiem odpowiedzi na najważniejsze pytania tyczące się jej początków, misji i przeznaczenia.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła - Baczyna

ks. Jarosław Zagozda (2010-01-09)

Rezydenci

Baczyna - 926, Marwice - 629 (3 km), Racław - 221 (3 km)

• Lipowa 12
    66-432 Baczyna
  • tel.: 95-731-42-60

Baczyna – 8:00, 11:00; Marwice – 9:30; Racław – 12:15.

Erekcji parafii w Baczynie dokonał bp Wilhelm Pluta. Została utworzona z podziału parafii Trójcy Świętej w Gorzowie Wlkp. Do nowej parafii w Baczynie przydzielono także Racław oraz Marwice. 2.03.1975 r. obowiązki duszpasterskie parafii objął ks. Kazimierz Piechota. Pod jego przewodnictwem odremontowano kościół w Marwicach.

Krokodyl dla ukochanej

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.