Baczyna

Jak się modlić?
Jerzy Zieliński OCD
Jak się modlić?
Modlitwa jest niepowtarzalna tak jak niepowtarzalny jest człowiek. Można powiedzieć, że jest jak linie papilarne, po których rozpoznaje Cię Ojciec. Gdy się modlisz, On od razu wie, że to ty mówisz do Niego. Nie jakiś człowiek, ale właśnie ty. Pomiędzy tobą a Nim istnieje więź jedyna w swoim rodzaju.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła - Baczyna

ks. Jarosław Zagozda (2010-01-09)

Rezydenci

Baczyna - 926, Marwice - 629 (3 km), Racław - 221 (3 km)

• Lipowa 12
    66-432 Baczyna
  • tel.: 95-731-42-60

Baczyna – 8:00, 11:00; Marwice – 9:30; Racław – 12:15.

Erekcji parafii w Baczynie dokonał bp Wilhelm Pluta. Została utworzona z podziału parafii Trójcy Świętej w Gorzowie Wlkp. Do nowej parafii w Baczynie przydzielono także Racław oraz Marwice. 2.03.1975 r. obowiązki duszpasterskie parafii objął ks. Kazimierz Piechota. Pod jego przewodnictwem odremontowano kościół w Marwicach.

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.