Gorzów Wielkopolski

Ojca Leona słów kilka
O. Leon Knabit OSB
Ojca Leona słów kilka
„Ojca Leona słów kilka” to niezwykła książka napisana przez niezwykłego człowieka. Ojciec Leon Knabit OSB dzięki swojej zdolności mówienia o rzeczach trudnych w sposób prosty i zrozumiały podejmuje najważniejsze problemy współczesnego człowieka. Dla autora nie ma tematów TABU.

Parafia pw. św. Józefa - Gorzów Wielkopolski

ks. Piotr Darasz OMI (2011-07-01)

Akacjowa, Bracka, Budowlanych, Fabryczna, Grabowa, Jasna, Jaśminowa, Jaworowa, Klonowa, Kwiatowa, Lipowa, Malinowa, Morelowa, Sielska, Spokojna, Spółdzielców, Śląska, Orzechowa, Różana, Tkacka, Towarowa, Waryńskiego, Winna, Żerańska

Gorzów Wlkp. (św. Józefa) – 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00, 19:00

Początek parafii św. Józefa sięga roku 1925, kiedy to staraniem OO. Sercanów utworzono drugą w Gorzowie Wlkp. katolicką placOwkę duszpasterską na tzw. Zawarciu, w południowej, przemysłowej dzielnicy miasta. Rozpoczęto od postawienia baraku, przeniesionego z rosyjskiego obozu jenieckiego w Czarnem. Po wykonaniu niezbędnych prac adaptacyjnych budynek ten poświęcono 25.10.1925 r. Ta przedwojenna placówka duszpasterstwa katolickiego obsługiwała w dużej mierze ludność napływową z terenu Polski, a także Włoch. Obok kaplicy wybudowano w 1927 r. dom parafialny. 30.09.1945 r. Ks. Ordynariusz Edmund Nowicki przekazuje tę placówkę OO. Oblatom. Sześć lat później erygowano parafię.

Warto naprawić małżeństwo