Deszczno

parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Barwy Chorału ton drugi

Barwy Chorału to wyjątkowa edycja ukazująca chorał gregoriański nie tylko jako muzykę sakralną, ale  jako kod do zrozumienia europejskiej kultury w ośmiu duchowych odsłonach. Choć każda z ośmiu płyt  serii jest dziełem samym w sobie, jednak wyrafinowane gusta odkryją niesamowitą satysfakcję z porównywania ze sobą wszystkich ośmiu tonów.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - Deszczno

ks. Janusz Drgas (2005-08-01)

Deszczno - 1088, Białobłocie - 183 (4 km), Bolemin - 388 (11 km), Dziersławice - 104 (6 km), Glinik - 338 (4 km), Karnin - 642 (3 km), Krasowiec - 194 (6 km), Maszów -244 (1 km), Orzelec - 99 (8 km), Płonica -191 (15 km)

Deszczno - 8:00, 12:30; Glinik - 9:30; Krasowiec - 9:30; Bolemin - 9:30, 11:30; Kiełpin - 8:30; Krasowiec - 10:30; Karnin -11:00

Do reformacji miejscowy kościół podlegał biskupstwu poznańskiemu. Po roku 1945 Deszczno kanonicznie należała do parafii Krzyża Św. w Gorzowie Wlkp. Od 1946 r. w parafii rezyduje duszpasterz, najpierw w Karninie, a od 1947 w Deszcznie. Od tego roku Msze św. odprawiano w salce katechetycznej przy plebanii oraz w Domu Strażaka.

Urzekająca