Deszczno

parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Modlitwa psalmami

Przechodząc bez pośpiechu treść psalmów, odkrywamy, że są one czymś więcej niż twórczością poetycką, co też nie jest bez znaczenia. Stwierdzamy, że są one nie tylko sukcesywnym przedstawianiem obrazów, niektórych bardzo pięknych, ale przede wszystkim stanowią ogromne wyczucie Boga, doświadczenie Boga nabyte przez lud, który uczył się przeżywać z Bogiem najdrobniejsze wydarzenia każdego dnia.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - Deszczno

ks. Janusz Drgas (2005-08-01)

Deszczno - 1088, Białobłocie - 183 (4 km), Bolemin - 388 (11 km), Dziersławice - 104 (6 km), Glinik - 338 (4 km), Karnin - 642 (3 km), Krasowiec - 194 (6 km), Maszów -244 (1 km), Orzelec - 99 (8 km), Płonica -191 (15 km)

Deszczno - 8:00, 12:30; Glinik - 9:30; Krasowiec - 9:30; Bolemin - 9:30, 11:30; Kiełpin - 8:30; Krasowiec - 10:30; Karnin -11:00

Do reformacji miejscowy kościół podlegał biskupstwu poznańskiemu. Po roku 1945 Deszczno kanonicznie należała do parafii Krzyża Św. w Gorzowie Wlkp. Od 1946 r. w parafii rezyduje duszpasterz, najpierw w Karninie, a od 1947 w Deszcznie. Od tego roku Msze św. odprawiano w salce katechetycznej przy plebanii oraz w Domu Strażaka.

Krokodyl dla ukochanej