Gorzów Wielkopolski

Niewysłuchani
ks. Jacek Kołak
Niewysłuchani
Pragnę zaprosić do lektury rozważań, które mają jeden cel: poruszyć serca, by nikt nie przechodził obojętnie wobec problemu ludzi wykorzystanych. Chcę też wyznać, że nigdy by mi do głowy nie przyszło, że to właśnie ja, „prosty człowiek” odważę się upominać o ich prawa.

Parafia pw. św. Maksymiliana M. Kolbe - Gorzów Wielkopolski

ks. Ryszard Przewłocki (2003-02-16)

Rezydenci

Boh. Lenino, Chlopickiego, Czereśniowa, Dembowskiego, Dmowskiego, Korfantego, Kościuszki, Kwiatkowskiego, Langiewicza, 9-go Maja, Na Skarpie, Narutowicza, Niepodległości, Piłsudskiego, Połaniecka, Pułaskiego, Rataja, Sułkowskiego, Szwoleżerów, Ściegiennego, Walczaka (20-42), Witosa, Wojciechowskiego, Wróblewskiego, Wyszyńskiego

Gorzów Wlkp. (św. M. Kolbe) – 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00; DPS – 15:00 (sob.); kaplica w szpitalu – 10:30

Parafia powstała z podziału parafii Niep. Poczęcia NMP i parafii Podw. Krzyża Św. w Gorzowie Wlkp. Terenem organizacji życia parafialnego było Osiedle Czereśniowe. Proboszcz macierzystej parafii, ks. kań. J. Płóciennik, wybudował kaplicę zastępczą, której poświęcenia dokonał ks. bp Wilhelm Pluta w dniu 25.12.1982 r. Obecnie, choć kościół nie jest wykończony, odprawiają się tu już wszystkie nabożeństwa. W budynku po byłej kaplicy stworzono Warsztaty Terapii Zajęciowej dla niepełnosprawnych.