Gorzów Wielkopolski

parafia pw. św. Maksymiliana M. Kolbe

Pismo Święte Starego Testamentu [AUDIOBOOK]

Pismo Święte Starego Testamentu tym razem do słuchania jako audiobook na 6. płytach CD MP3. Poszczególne księgi biblijne poprzedzone zostały komentarzami znanych polskich biblistów. Na opakowaniu tytuł wytłoczony alfabetem Braille’a, co umożliwi osobom niewidzącym szybką identyfikację płyty. Od teraz biblijna historia zbawienia może towarzyszyć Ci wszędzie tam, gdzie jesteś. W domu, w podróży, kiedy pracujesz i kiedy odpoczywasz!

Parafia pw. św. Maksymiliana M. Kolbe - Gorzów Wielkopolski

ks. Ryszard Przewłocki (2003-02-16)

Rezydenci

Boh. Lenino, Chlopickiego, Czereśniowa, Dembowskiego, Dmowskiego, Korfantego, Kościuszki, Kwiatkowskiego, Langiewicza, 9-go Maja, Na Skarpie, Narutowicza, Niepodległości, Piłsudskiego, Połaniecka, Pułaskiego, Rataja, Sułkowskiego, Szwoleżerów, Ściegiennego, Walczaka (20-42), Witosa, Wojciechowskiego, Wróblewskiego, Wyszyńskiego

Gorzów Wlkp. (św. M. Kolbe) – 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00; DPS – 15:00 (sob.); kaplica w szpitalu – 10:30

Parafia powstała z podziału parafii Niep. Poczęcia NMP i parafii Podw. Krzyża Św. w Gorzowie Wlkp. Terenem organizacji życia parafialnego było Osiedle Czereśniowe. Proboszcz macierzystej parafii, ks. kań. J. Płóciennik, wybudował kaplicę zastępczą, której poświęcenia dokonał ks. bp Wilhelm Pluta w dniu 25.12.1982 r. Obecnie, choć kościół nie jest wykończony, odprawiają się tu już wszystkie nabożeństwa. W budynku po byłej kaplicy stworzono Warsztaty Terapii Zajęciowej dla niepełnosprawnych.