Kurów Wielki

Prawda czy fałsz?
Josh McDowell, Bob Hostetler, Ralph Woodworth
Prawda czy fałsz?
Współczesny świat diametralnie zmienił swój stosunek do podstawowych wartości. Młodzież w dzisiejszych czasach jest zupełnie inna niż ich rodzice. Kiedyś wszyscy byli zgodni co do tego, co jest dobre, a co jest złe. Rodzice, dziadkowie, nauczyciele czy nawet przechodnie na ulicy wpajali dzieciom te same wartości. Media nie miały takiego wpływu na kształtowanie myślenia, jaki mają obecnie.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Kurów Wielki

ks. Roman Prosnowski (1999-08-24)

Kurów Wielki, Dalków - (2 km), Domanowice - (1 km), Gostyń - (2 km), Mierzów - (6 km), Szczepów - (2 km), Śrem - (4 km), Witanowice - (2 km), Zameczno - (3 km)

Kurów Wielki
    59-180 Gaworzyce
  • tel.: 76 831-64-63

Kurów Wielki – 9:30, 12:15; Szczepów – 18:00 (sobota).

KOŚCIÓŁ PAR:
P.w. św. Jana Chrzciciela, gotycki, z kamienia polnego, bud. 1497 r. na miejscu spalonej podczas wojen husyckich drewnianej świątyni. Fundatorem kościoła był szlachcic z Gostyni B. Gorschimko, Wystrój wnętrza barokowy, Prezbiterium: obraz Jana Chrzciciela głoszącego nadejście Chrystusa, ufund. przez angielskiego szlachcica Karola Bronne de Montagne