Kurów Wielki

Droga do prawdy
Wilfrid Stinissen OCD
Droga do prawdy
Chcąc zbliżyć się do naszej prawdziwej tożsamości, mamy próbować krok po kroku przejrzeć nasze iluzje i stanąć w rzeczywistości z naszymi pustymi, zranionymi rękami. Pierwsza iluzja, z którą mamy się zmierzyć, jest ta, że nie mamy już jakichkolwiek iluzji. Zwykliśmy mieć ich wiele, ciasno nimi omotani tak, że czujemy się nimi zabezpieczeni przed okropną rzeczywistością. Byłby to wielki krok naprzód, gdybyśmy potrafili rzeczywistość – a nie nasze iluzje – przyjąć jako miarę i normę. „To się nie zgadza”, mówisz. „Z czym” – pytam – „z rzeczywistością czy z iluzjami?”.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Kurów Wielki

ks. Roman Prosnowski (1999-08-24)

Kurów Wielki, Dalków - (2 km), Domanowice - (1 km), Gostyń - (2 km), Mierzów - (6 km), Szczepów - (2 km), Śrem - (4 km), Witanowice - (2 km), Zameczno - (3 km)

Kurów Wielki
    59-180 Gaworzyce
  • tel.: 76 831-64-63

Kurów Wielki – 9:30, 12:15; Szczepów – 18:00 (sobota).

KOŚCIÓŁ PAR:
P.w. św. Jana Chrzciciela, gotycki, z kamienia polnego, bud. 1497 r. na miejscu spalonej podczas wojen husyckich drewnianej świątyni. Fundatorem kościoła był szlachcic z Gostyni B. Gorschimko, Wystrój wnętrza barokowy, Prezbiterium: obraz Jana Chrzciciela głoszącego nadejście Chrystusa, ufund. przez angielskiego szlachcica Karola Bronne de Montagne