Kurów Wielki

parafia pw. św. Jana Chrzciciela

Źródło i szczyt - Sacrosanctum Concilium

Odnowa liturgii po Soborze Watykańskim II była i jest przedmiotem wielu refleksji. Napisano na ten temat wiele książek i artykułów, przeprowadzono wiele sympozjów i konferencji naukowych, poruszano ten temat na rekolekcjach kapłańskich tak dla biskupów, jak i prezbiterów. Wyrazem troski o formację liturgiczną są rekolekcje Mysterium fascinans orga­ni­zowane przez Naukowe Koło Liturgiczne Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz Fundację Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie. Referaty (konferencje) na nich wygłoszone zostają wydane w publikacji Źródło i szczyt. Konstytucja o liturgii świętej Sacrosanctum Concilium dzisiaj.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Kurów Wielki

ks. Roman Prosnowski (1999-08-24)

Kurów Wielki, Dalków - (2 km), Domanowice - (1 km), Gostyń - (2 km), Mierzów - (6 km), Szczepów - (2 km), Śrem - (4 km), Witanowice - (2 km), Zameczno - (3 km)

Kurów Wielki
    59-180 Gaworzyce
  • tel.: 76 831-64-63

Kurów Wielki – 9:30, 12:15; Szczepów – 18:00 (sobota).

KOŚCIÓŁ PAR:
P.w. św. Jana Chrzciciela, gotycki, z kamienia polnego, bud. 1497 r. na miejscu spalonej podczas wojen husyckich drewnianej świątyni. Fundatorem kościoła był szlachcic z Gostyni B. Gorschimko, Wystrój wnętrza barokowy, Prezbiterium: obraz Jana Chrzciciela głoszącego nadejście Chrystusa, ufund. przez angielskiego szlachcica Karola Bronne de Montagne

Seks jakiego nie znacie