Jaczów

parafia pw. świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Święta Dymfna - Skuteczni święci

Święta Dymfna , dziewica i męczennica, nazywana Lilią Irlandii. Święta, która mimo młodego wieku wyróżniała się taką niezłomnością wiary, że wolała zginąć z ręki własnego ojca, niż sprzeniewierzyć się ślubowi czystości, jaki złożyła wobec Boga. Orędowniczka chorych psychicznie, cierpiących na depresję, różne postaci nerwicy, bulimię, anoreksję, anhedonię oraz opiekunka ich rodzin i lekarzy.

Parafia pw. świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza - Jaczów

ks. Piotr Matus (2007-08-01)

Jaczów - 701, Bądzów - 116 (5km), Gaiki -136 (5km), Golszewice - (6km), Jerzmanowa - (3km), Nowe Osiedle - (4km), Paulinów - (2km), Potoczek - (4km), Ruszowice - (2km), Smardzów - (2km)

• ul. Główna 38