Serby

Miłość, która ocala
Wojciech Jędrzejewski OP
Miłość, która ocala
Książka o. Wojciecha Jędrzejewskiego to zbiór homilii, które wygłosił jako duszpasterz młodzieży w Warszawie. Mówiąc do młodych ludzi, w prostych słowach pokazuje na najwyższą wartość miłości, która pochodzi od samego Boga. Tej, która nie pozwala nam zgodzić się na powierzchowność, wygodnictwo i egoizm. Takiej, która daje pokój grzesznikom, wyprowadza z kryzysów i uczy żyć z godnością dziecka Bożego.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła - Serby

ks. Leszek Okpisz (2008-06-26)

Serby - 1002, Serby Stare - 86 (1,5 km)

• ul. Główna 80 a
    Serby
    67-200 Głogów
  • tel.: 76 833-11-99

Serby Nowe – 8:00, 12:00, 17:00; Gola Drzewiecka – 10:00 (należy do par. Wilków Głog.).

Parafia powstała z podziału parafii Wniebowzięcia NMP w Głogowie. Kościół ewangelicki, dzisiejszy - parafialny, w 1945 r. został zniszczony. Do czasu odbud. kościoła, miejscem kultu była kaplica adoptowana ze stodoły. Po sprzedaniu kaplicy, z uzyskanych funduszy oraz z ofiar wiernych, wybud. plebanię. Po stworzeniu warunków do samodzielnego funkcjonowania parafii, bp Józef Michalik dokonał erekcji nowej parafii i powierzył ją posłudze Zgromadzeniu Najświętszego Zbawiciela - OO. Redemptorystom.