Serby

parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła

Święta Mała Arabka - Skuteczni święci

Mariam Baouardy (1846-1878), s. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, karmelitanka, znana powszechnie jako Święta Mała Arabka. Żywa księga miłości realizująca miłość do Boga i ludzi w stopniu heroicznym; spiesząca z pomocą każdemu potrzebującemu. Kwiat Ziemi Świętej będący znakiem pojednania, Maleńka Nic ucząca nas pokory oraz posłuszeństwa i całkowitego zaufania Bogu. Wzywająca nas do otwarcia na działanie Ducha Świętego, nieformalnie nazywana patronką Odnowy w Duchu Świętym i patronką pokoju. Orędowniczka we wszelkich trudnych, a nawet beznadziejnych sytuacjach życiowych.

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła - Serby

ks. Leszek Okpisz (2008-06-26)

Serby - 1002, Serby Stare - 86 (1,5 km)

• ul. Główna 80 a
    Serby
    67-200 Głogów
  • tel.: 76 833-11-99

Serby Nowe – 8:00, 12:00, 17:00; Gola Drzewiecka – 10:00 (należy do par. Wilków Głog.).

Parafia powstała z podziału parafii Wniebowzięcia NMP w Głogowie. Kościół ewangelicki, dzisiejszy - parafialny, w 1945 r. został zniszczony. Do czasu odbud. kościoła, miejscem kultu była kaplica adoptowana ze stodoły. Po sprzedaniu kaplicy, z uzyskanych funduszy oraz z ofiar wiernych, wybud. plebanię. Po stworzeniu warunków do samodzielnego funkcjonowania parafii, bp Józef Michalik dokonał erekcji nowej parafii i powierzył ją posłudze Zgromadzeniu Najświętszego Zbawiciela - OO. Redemptorystom.

Warto pokochać teściową