Goraj

Uwalnianie od złych duchów
Francis MacNutt
Uwalnianie od złych duchów
Uwalnianie od złych duchów nie jest podręcznikiem naukowym, ale raczej dziełem, które ukazuje historia po historii przypadki uwolnienia od złych duchów, potwierdzając je spostrzeżeniami autorytetów oraz refleksjami teologicznymi opartymi na Piśmie Świętym. Bardzo cenna pozycja.

Parafia pw. Trójcy Świętej - Goraj

ks. Józef Rusin (2007-08-01)

Goraj, Brzezie - (5 km), Krobielewo - (6 km), Lubikowo, Lubikówko, Nowiny - (4 km), Orłowce - (6 km), Strychy - (8 km), Stryszewo (6 km), Stryszki - (5 km), Wierzbno (5 km)

GORAJ - 12:00; KROBIELEWO - 13:30; STRYCHY 10:30; WIERZBNO - 9:15; LUBIKOWO – 9:30, w wakacje 10:30

W 1508 r. Goraj wchodzi w skład parafii Przytoczna. Po zajęciu kościoła w Przytocznej przez protestantów, w Goraju, gdzie do XX w. katolicy zawsze stanowili większość, erygowana została parafia katolicka. Kościół konsekrowany 8.02.1615 r. przez bpa Rychlickiego, plebania i budynki gospodarcze zostały ufundowane przez Barbarę Brezinę. Ten obiekt przetrwał ok. 100 lat. W 1622 r. ufundowała ona także szpital (przytułek dla ubogich) oraz szkołę. Księgi parafialne zaczęto prowadzić od 1649 r. Parafia w Goraju obejmowała Wierzbno (do 1738 r.), Przytoczną (do poł. XVIII w.) oraz Krobielewo. Po II wojnie światowej przyłączono Strychy i Wierzbno. Nieliczna ludność protestancka należała zawsze do parafii w Przytocznej.

Ewa czuje inaczej