W sprawie nieaktualnych danych prosimy o kontakt: admin@diecezja.zgora.pl
Słowo, które padło na ubocze drogi
ks. Jose Maniparambil
Ojciec Jose prowadzi nas daleko dalej w rozumieniu Słowa Bożego, niż sami byśmy byli do tego zdolni. Wiąże osoby, miejsca i wydarzenia w Ewangelii w nową, logiczną i zaskakująco odkrywczą całość. Pokazuje, że Jezus ma wciąż coś nowego do powiedzenia w naszym życiu, jeśli tylko zechcemy pochylić się nad Jego Słowem.

ks. Artur Adamczak (2017-08-01)
Bledzew, Chycina - (4 km), Goruńsko - (4 km), Kolonia i Osiedle (5 km), Popowo - (6 km), Stary Dworek - (6 km), Zemsko - (3 km)
Bledzew - 7:30, 12:00, 17:00; Chycina - 9:15; Goruńsko - 10:30; Popowo - 11:00; Stary Dworek - 9:00; Zemsko - 10:00
W 1232 r. książę wielkopolski Władysław Odonic nadaje Cystersom grunty nad Obrą, gdzie w 1412 r. budują oni klasztor, jeden z największych w Polsce. Opatami byli wyłącznie Polacy. W XVI w. Zbudowano kościół z cegły na miejscu pierwotnego z drewna. Kasata klasztoru bledzewskiego w 1835 r. przez władze pruskie.
Mam dwie wiadomości, złą i dobrą.
Zła jest taka, że niestety nie posiadam zdjęć z tej parafii.
Dobra jest taka, że jeśli Ty je masz, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.
Dodatkowo email powinien zawierać nazwę parafii oraz informację, że jesteś autorem zdjęć.