Drezdenko

Scivias t. 2
św. Hildegarda z Bingen
Scivias t. 2
Scivias to zbiór wizji Hildegardy z Bingen. Tytuł oznacza: Poznaj drogi Pana. Obok 26 wizji, które stanowią zapis widzeń, znajdują się średniowieczne miniatury, które powstawały razem z tekstem i ilustrują jego odpowiednie fragmenty. Scivias opisuje Boży zamysł stworzenia świata, stanowi także swoistą encyklopedię wiedzy o średniowiecznym świecie: spojrzeniu na Boga, człowieka i kosmos.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - Drezdenko

ks. Zdzisław Palus CRL (2009-08-01)

Drezdenko: 29 stycznia, Długa, Dworcowa, Krótka, Łączna, Niepodległości: 1-11; 28C-50, Osiedle Leśne, Piaskowa, 1 Maja, Plac Sportowy, Podgórna, Polna, Portowa, Rzemieślnicza, Strzelecka, Klesno - (2 km), Kosin (2 km), Lubiewo - (9 km), Stare Bielice - (7 km), Zagórze - (7 km)

• ul.Niepodległości 41
    66-530 Drezdenko
  • tel.: 095 762-95-90
  • email: napisz email »

Drezdenko (NS PJ) – 8:00, 11:15; Lubiewo – 9:30; Stare Bielice – 13:00.

Parafia powstała w dzielnicy Nowe Drezdenko z podziału parafii p.w. Przemienienia Pańskiego