Trzciel

parafia pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika

Jak budować piękne życie?
Jan Andrzej Kłoczowski OP
Jak budować piękne życie?
Szukając jakiegoś tematu wiodącego do rozważania o dojrzałym chrześcijaństwie i dojrzałym człowieczeństwie wpadłem na pomysł, by zrobić rachunek sumienia z dojrzałości naszego chrześcijaństwa, za punkt odniesienia biorąc Kazanie na górze. To jest bowiem ta miara, wedle której musimy mierzyć nasze życie, jeżeli naprawdę poważnie traktujemy naszą wiarę.

Parafia pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika - Trzciel

ks. Marian Kot CM (2006-06-26)

Trzciel, Bieleń - (8 km), Jasieniec - (5 km), Lutol Mokry - (10 km), Rybojady - (6 km), Siercz - (14 km), Sierczynek - (11 km), Świdowiec - (5 km), Żydowo - (13 km).

• pl. Wolności 21
    66-320 Trzciel
  • tel.: 95 743-12-12

Trzciel – 18:00 (sob.) 7:00, 9:00, 11:00, 18:00; Lutol Mokry – 8:30; Rybojady – 9:45; Siercz – 12:30; Sierczynek – 12:30.

Pierwsze informacje o kościele pochodzą z początku XVII w. Zbudowano wtedy kościół z drewna, a konsekrowano 9.11.1614 r. W 1656 r. w czasie najazdu szwedzkiego, spalono istniejący kościół oraz zabito dwóch kapłanów pracujących w ówczesnej parafii: proboszcza St. Wolsztyniusa i wikariusza M. Wachowicza. W 1692 r. zbudowano nowy kościół w kształcie krzyża, który także uległ spaleniu w 1809 r. W 1824 r. zbudowano nowy kościół, który przetrwał do dziś. Parafia od r. 1945 obsługiwana jest przez Księży Misjonarzy CM.

Krokodyl dla ukochanej