Trzciel

Konferencje Jacka Pulikowskiego
Jacek Pulikowski
Konferencje Jacka Pulikowskiego
Zbiór materiałów pochodzących ze strony www.jacek-pulikowski.izajasz.pl i dostępnych tam do pobrania za darmo. Nie jest to oficjalna płyta. Po prostu wszystkie konferencje mp3, wywiady, artykuły itp. nagrywane są na zwykłą płytę DVD.

Parafia pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika - Trzciel

ks. Marian Kot CM (2006-06-26)

Trzciel, Bieleń - (8 km), Jasieniec - (5 km), Lutol Mokry - (10 km), Rybojady - (6 km), Siercz - (14 km), Sierczynek - (11 km), Świdowiec - (5 km), Żydowo - (13 km).

• pl. Wolności 21
    66-320 Trzciel
  • tel.: 95 743-12-12

Trzciel – 18:00 (sob.) 7:00, 9:00, 11:00, 18:00; Lutol Mokry – 8:30; Rybojady – 9:45; Siercz – 12:30; Sierczynek – 12:30.

Pierwsze informacje o kościele pochodzą z początku XVII w. Zbudowano wtedy kościół z drewna, a konsekrowano 9.11.1614 r. W 1656 r. w czasie najazdu szwedzkiego, spalono istniejący kościół oraz zabito dwóch kapłanów pracujących w ówczesnej parafii: proboszcza St. Wolsztyniusa i wikariusza M. Wachowicza. W 1692 r. zbudowano nowy kościół w kształcie krzyża, który także uległ spaleniu w 1809 r. W 1824 r. zbudowano nowy kościół, który przetrwał do dziś. Parafia od r. 1945 obsługiwana jest przez Księży Misjonarzy CM.