Chociszewo

Jak się modlić?
Jerzy Zieliński OCD
Jak się modlić?
Modlitwa jest niepowtarzalna tak jak niepowtarzalny jest człowiek. Można powiedzieć, że jest jak linie papilarne, po których rozpoznaje Cię Ojciec. Gdy się modlisz, On od razu wie, że to ty mówisz do Niego. Nie jakiś człowiek, ale właśnie ty. Pomiędzy tobą a Nim istnieje więź jedyna w swoim rodzaju.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Chociszewo

ks. Mieczysław Pospiech (2005-08-01)

Chociszewo, Lutol Suchy - (2 km), Rogoziniec - (3 km)

Chociszewo
    66-304 Brójce Lubuskie
  • tel.: 95 743-48-39

Chociszewo – 12:00; Lutol Suchy – 10:30; Rogoziniec – 9:00.

W 1393 r. Chociszewo staje się częścią dóbr Cystersów z Paradyża. Przypuszcza się, że datą powstania i erekcji parafii jest r. 1400, w którym wybudowano kościoła, gdyż kroniki z 1420 r. mówią już o proboszczu z Chociszewa. W XVI w. kościół przejęli protestanci. Zwrócony katolikom został rekoncyliowany przez sufragana poznańskiego bpa Andrzeja Rychlickiego 16.04.1613 r. Chociszewo od początku należało do Archidiecezji Poznańskiej. W 1923 r. zostało przyłączone do Prałatury Pilskiej, a w 1945 r do Administracji Apostolskiej w Gorzowie Wlkp. Po wyzwoleniu w 1945 r. osiedliła się tu ludność polska. Zabezpieczono kościoły i ich mienie, a w 1946 r. określono granice parafii i poświęcono dwa protestanckie zbory w Rogozińcu i Lutolu Suchym.

Seks jakiego nie znacie