Brójce Lubuskie

Niebo przemówiło
Carver Alan Ames
Niebo przemówiło
Wszyscy pragniemy, by Bóg dotknął naszych serc, oczekujemy z utęsknieniem Jego bliskości i słów, podczas codziennej modlitwy. Jeden z największych współczesnych mistyków, Carver Alan Ames, autor książki Oczami Jezusa”, otrzymał niezwykły dar wyjątkowej bliskości Jezusa, Matki Bożej oraz Świętych Kościoła. Najcudowniejsze przesłania, które usłyszał podczas rozmów z Panem oraz tymi, którzy czerpią radość ze szczęścia wiecznego, zapisał właśnie w tej książce.

Parafia pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny - Brójce Lubuskie

ks. Jacek Heyduk (2018-08-01)

Brójce Lubuskie, Kolonia Nowy Świat - (2 km), Łagowiec - (2,5 km), Panowice - (5 km)

• ul. Polna 3
    66-304 Brójce Lubuskie
  • tel.: 95 743-40-04
  • email: napisz email »

Brójce – 8:00, 13:00; Łagowiec – 10:00; Panowice – 11:30.

Okoliczności powstania parafii nie są znane. Domniemywa się, że powstała równocześnie z lokalizacją miasta Brodzice (obecnie Brójce) w poł XV w. W XVI w. kościół przejęli luteranie, lecz na interwencję króla Zygmunta III Wazy, został zwrócony katolikom. W tym czasie Brójca były filią Babimostu. Istniejący stary drewniany kościół spłonął w 1657 r. Zbudowany przez katolików nowy, również spłonął w 1807 r. Ponieważ protestanci nie pozwolili na odbudowę kościoła w rynku, następny kościół parafialny zbudowano w latach 1859-1860 na obrzeżach miasta.

Dzikie serce