Zielona Góra

Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej - Zielona Góra

Niedziela Chrystusa Króla
2019-11-24

1. Dzisiaj XXXIV niedziela zwykła – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Święto Patronalne Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. W naszej wspólnocie witamy serdecznie alumna naszego Seminarium Duchownego. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego seminarium.
  2. Pragniemy również dziś wesprzeć nasze seminarium składając tzw. Daninę Diecezjalną. Dziś po każdej Mszy św. będzie można otrzymać kopertę z napisem „Ofiara na Seminarium Duchowne w Paradyzu”. Już teraz za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.
  3. Zgodnie z zapowiedzią ofiary na korony Matki Bożej Paradyskiej prosimy składać do przygotowanej skarbony w prezbiterium lub w zakrystii.
  4. Dziś po Mszy Św. o godz. 7.30 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
  5. Dziś po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza i młodzieży z alumnem naszego seminarium.
  6. Ruchy Kościelne organizują w naszym kościele dwudniowe „Jerycho” w dniach 25-26 listopada. Adoracja rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 17.30. W poniedziałek modlić się będziemy w intencji kapłanów, a we wtorek za Ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Jutro o godz. 18.00 Msza Św. wspólnoty Królowej Pokoju i spotkanie modlitewne.
  8. W czwartek o godz. 18.00 Msza Św., w której uczestniczy wspólnota „Przebudzenie” Odnowy w Duchu Świętym, a po niej spotkanie modlitewne.
  9. W piątek 29 listopada rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, który jest w naszej Parafii dniem odnowienia aktu oddania się Niepokalanej Jej Rycerzy i przyjęciem nowych członków. Zapraszamy chętnych do oddania swego życia w ręce najlepszej Matki. Deklaracje dla chętnych są wyłożone na bocznych ołtarzach, po wypełnieniu można je przynieść do zakrystii.
  10. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i lektorów, a o godz. 11.30 spotkanie scholii.
  11. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  12. Za tydzień w pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny oraz rekolekcje adwentowe, które w tym roku wygłosi ks. dr Rafał Szwaja, Proboszcz parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Zielonej Górze. W adwencie w naszej Parafii będą odprawiane Msze św. roratnie: w dni powszednie o godz.: 7:00, a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. ( z wyjątkiem poniedziałku 2.12).
  13. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 spotkanie Róż Żywego Różańca.
  14. Od przyszłej niedzieli można będzie zaopatrzyć się w poświecone opłatki wigilijne w zakrystii i biurze Radia Maryja, a w niedziele także w kruchtach naszego kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby naszej konkatedry. Prosimy osoby z grup modlitewnych, które służyły pomocą w roznoszeniu opłatków w latach ubiegłych o rozprowadzanie ich w kruchtach naszej świątyni w niedziele przed i po Mszy św.
  15. W zakrystii można nabyć nowe kalendarze diecezjalne wielostronicowe na nowy rok.
  16. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Głos Ojca Pio”, Rycerz Niepokalanej”, „Mały Gość Niedzielny” i „Dominik” dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.