Zielona Góra

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu - Zielona Góra

Niedziela Chrystusa Króla
2019-11-24

1. O godz. 17.30 – nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach.
  2. Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla, kończy rok liturgiczny. Za tydzień rozpoczyna się adwent i nowy rok duszpasterski poświęcony Eucharystii. Tematem tego roku jest: „Wielka tajemnica wiary” z mottem biblijnym: „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29). W związku z tym, w naszej parafii wprowadzimy 3 nowe elementy, związane z Eucharystią: w poniedziałki – Msze św. będą sprawowane w ciszy, bez używania organów; we czwartki – nazwaliśmy je „czwartkami eucharystycznymi”, na Mszy św. wieczornej, kazania będą związane z przeżywaniem Mszy św., znaczeniem gestów, postaw, znaków, jak również znaczeniem samej Mszy św.; w niedziele, kiedy to będzie możliwe liturgicznie, o godz. 17.30 śpiewać będziemy Nieszpory eucharystyczne.
  3. W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu: we wtorek św. Leonarda z Porto Maurizio; we środę, św. Franciszka Antoniego Fasaniego; w piątek, święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego, rocznica zatwierdzenia reguły franciszkańskiej. W tym dniu zaczynamy także nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia; w sobotę, św. Andrzeja, apostoła.
  4. Grupa misyjna i wszyscy chętni, aby zaangażować sia. tę grupę, zaproszeni są w poniedziałek o godz. 16.00, do salki klasztornej, na spotkanie.
  5. W najbliższy wtorek, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Uwagi, pomysły proszę przekazywać radnym lub na kartkach złożyć na tacy, lub w zakrystii.
  6. Jest najnowszy 169 numer naszej gazetki parafialnej, „Pokój i dobro”. Znajdziecie tam informację z życia parafii, relacje, a także program na najbliższy adwent. Zanieście go, także chorym, sąsiadom. Dziękujemy redakcji za serce i wysiłek w złożeniu gazetki. Bóg zapłać.
  7. W piątek, 29.11. po Mszy św. wieczornej, przygotowanie dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św. dzieci.
  8. Od 29.11 – 1.12. 2019 roku, w parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze, odbędzie się weekendowy kurs przedmałżeński. Informacje na plakatach.
  9. W najbliższą sobotę, 30 października o godz. 17.30, nabożeństwo ku czci św. Szarbela, ucałowanie relikwii i błogosławieństwo olejem. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  10. W najbliższą niedzielę, o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca.
  11. W przyszłym roku, w Paradyżu, odbędzie się koronacja obrazu MB Paradyskiej. Rektor seminarium zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w zakupie koron dla Matki Bożej. Specjalne Cegiełki przeznaczone na ten cel, można nabyć w zakrystii kościoła. Ofiara jest dowolna. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
  12. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece w ramach corocznej akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W świece będzie można zaopatrzyć się w każdą niedzielę Adwentu po Mszach świętych. Cena za dużą świecę wynosi 13,-zł, a za małą 6,-zł. Również w przyszłą niedzielę w końcu kaplicy będą wyłożone torby charytatywne Caritas, które można zabrać i wypełnić świątecznymi produktami. Dla ułatwienia w torbach znajdują się kartki ze spisem potrzebnych artykułów na świąteczny stół. Jest to nasza akcja „Dar dla potrzebującego na Boże Narodzenie”, mamy sporą ilość osób starszych, bezdomnych, rodzin w trudnej sytuacji i chcemy im zapewnić w miarę dostatnie święta, pomagamy także fundacji RONDO. Torby te przynosimy do zakrystii w terminie od 9 grudnia do 16 grudnia.
  13. W ostatnim tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy zmarłych parafian: + Marię K.z ul. Połanieckiej, + Marię JK. z ul. Krasickiego, + Weronikę P. z ul. Ptasiej oraz + Witolda G. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.