Zielona Góra

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej - Zielona Góra

Niedziela Chrystusa Króla
2019-11-24

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na seminarium.
  2. Po Mszy św. o godz. 12:30 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  3. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Można nabyć kalendarz misyjny – ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na misyjną działalność Ojców Oblatów.
  4. W środę 27 listopada – 189 rocznica objawień NMP świętej Katarzynie Laboure – z tej okazji Uroczysta Msza św. o godz. 18:00 – zapraszam Apostolat Maryjny oraz wszystkich Czcicieli Matki Bożej. Po nabożeństwie okazja nabycia cudownego medalika wraz z obrazkiem.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent - czas oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Chrystusem. Podczas Mszy św. o godz. 07:30 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Opłatki będą do nabycia w kolejne niedziele. Ofiary za nie składane przeznaczone są na ubezpieczenie naszego kościoła.
  6. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece na stół wigilijny. Ofiary wspierają Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  7. 7 grudnia zapraszamy młodzież do Grodowca na Adwentowy Wieczór Młodych pod hasłem: Eucharystia daje życie. Informacje szczegółowe u ks. Szymona.
  8. Diecezja nasza przygotowuje się do koronacji wizerunku Matki Bożej Paradyskiej w naszym seminarium. Po Mszy św. można nabyć cegiełki jako dobrowolny dar na koronę dla Matki Bożej.
  9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.