Jasień

Droga niedoskonałości
André Daigneault
Droga niedoskonałości
Czy nie masz czasami poczucia, że między twoją duchową kondycją a wymaganiami Ewangelii jest przepaść? Nad tą przepaścią Jezus zbudował most łaski, zachęcając, abyś szedł za Nim drogą pokory, w duchowym ubóstwie, pielgrzymując jakby we mgle - w mroku wiary... Pochylając się nad naszymi codziennymi troskami i słabościami.

Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej - Jasień

ks. Roman Wróbel (2002-08-06)

Jasień, Golin - (4 km), Jabłoniec - (2 km), Jasionna - (4 km), Jurzyn, Lisia Góra - (2 km), Mirkowice - (2 km), Świbna - (4 km), Zieleniec - (3 km)

JASIEŃ – 8:00, 10:30, 12:30, 18:00; JABŁONIEC – 11:00; JASIONNA – 9:30;

Pierwsza wzmianka o ewangelickiej parafii pochodzi z 1652 r. Fundatorem ewangelickiego kościoła był Rudolf von Bünau z Jasienia. Pierwsi katolicy pojawili się w 1945 r. Przybyli oni z terenów wschodnich, wraz z proboszczem ks. T. Korczykiem.

Powołania z parafii

Warto pokochać teściową