Siedlnica

Odważ się marzyć
Florence Littauer
Odważ się marzyć
Jaką najlepszą przyszłość możesz sobie wymarzyć? Czy będzie to sława? Dobra praca? Szczęśliwa rodzina? Jakiekolwiek byłoby twoje wyobrażenie sukcesu, kluczem do niego są marzenia! Florence Littauer, z dobrze już wszystkim znanym żywym humorem i wnikliwym spojrzeniem – a także mnóstwem inspirujących opowieści o sukcesie – odkrywa niezwykłe sposoby odmiany życia.

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Apostoła - Siedlnica

ks. Bolesław Gumieniuk (2001-08-22)

Rezydenci

Siedlnica, Czerlejewo - (3 km), Jędrzychowice - (4 km), Kowalewo - (4 km), Łęgoń - (6 km), Olbrachcice - (4 km)

• Siedlnica 39
    67-406 Siedlnica
  • tel.: 65-540-08-25

Siedlnica – 10:30; Jędrzychowice – 12:00; Olbrachcice – 9:00

Pierwotnie kościołem prafialnym był kościół w Kowalewie, drewniany, zbudowany w 1200 r. p.w. św. Jakuba. Zniszczony w połowie XIV w., następnie odbudowany w 1360 r. zostaje dołączony jako kościół filialny do Świdnicy (Siedlnicy). Obecny kościół pochodzący z XIII w. był w XV w. pod patronatem rodziny Kotwiczów. W XVI w. rodzina ta przyjmując wyznanie luterańskie, oddaje świątynię swoim współwyznawcom. W ich rękach jest do 1709 r. W tym też roku, wyrokiem Trybunału w Piotrkowie Trybunalskim, zwrócono go katolikom. W czasie starań o odzyskanie kościoła zginęli dwaj kapłani: ks. Sośnicki i J. Rachwalski. Od 1945 r., po zakończeniu działań wojennych, przybyła tu ludność z różnych terenów Polski.