Łysiny

Podróż do wolności
Juan Antonio Marcos OCD
Podróż do wolności
Ta książka mówi o fascynującym świecie wewnętrznym, który wszyscy nosimy w sobie. Świecie, który łączy nas z tym, co najautentyczniejsze w życiu i co najlepsze w nas samych, a przez to z Bogiem. Prowadzeni za rękę przez Jana od Krzyża odważymy się odbyć tę podróż wewnętrzną do innego świata. Podróż, w której wiara będzie naszą przewodniczką, a miłość siłą, która nas porusza.

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej - Łysiny

ks. Bogumił Baszko (2010-08-02)

Łysiny, Pszczółkowo - (5 km), Tylewice - (2 km), Wygnańczyce - (2 km)

Łysiny
    67-400 Wschowa
  • tel.: 065-540-96-08

Łysiny – 8:00, 11:30; Tylewice – 9:30

Lokacja miejscowości Łysiny i budowa kościoła nastąpiła w XIII w. Na początku XVI w. świątynia została zajęta przez luteran. W latach 1866-1867 zbudowano nowy kościół. Świątynia, została ufundowana przez dziedziczkę tej wsi Nimfę Kęszycką. Wiosną 1945 r. opuszczone przez Niemców wioski zamieszkali wierni z kilku rejonów Polski: lwowskiego, wileńskiego, poznańskiego, kieleckiego i rzeszowskiego.

Urzekająca