Łysiny

Dzikie serce [AUDIOBOOK]
John Eldredge
Dzikie serce [AUDIOBOOK]
John Eldredge wierzy, że to, co naprawdę znajduje się w sercu mężczyzny, zostało całkiem zagubione. "Większość mężczyzn uważa, iż Bóg postawił ich na ziemi, aby byli dobrymi chłopcami", pisze w Dzikim sercu. Problem z mężczyznami polega na tym, że nie potrafią dotrzymywać obietnic, być liderami duchowymi, rozmawiać z żonami ani wychować dzieci. Jeśli jednak bardzo się postarają, to mogą osiągnąć wzniosły szczyt i stać się... miłym facetem. Właśnie to stawiamy za wzór dojrzałości chrześcijańskiej: naprawdę miłego faceta.

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej - Łysiny

ks. Bogumił Baszko (2010-08-02)

Łysiny, Pszczółkowo - (5 km), Tylewice - (2 km), Wygnańczyce - (2 km)

Łysiny
    67-400 Wschowa
  • tel.: 065-540-96-08

Łysiny – 8:00, 11:30; Tylewice – 9:30

Lokacja miejscowości Łysiny i budowa kościoła nastąpiła w XIII w. Na początku XVI w. świątynia została zajęta przez luteran. W latach 1866-1867 zbudowano nowy kościół. Świątynia, została ufundowana przez dziedziczkę tej wsi Nimfę Kęszycką. Wiosną 1945 r. opuszczone przez Niemców wioski zamieszkali wierni z kilku rejonów Polski: lwowskiego, wileńskiego, poznańskiego, kieleckiego i rzeszowskiego.

Warto pokochać teściową