Łysiny

parafia pw. Matki Bożej Bolesnej

Księgarnia Izajasz

Niezwyciężony!

Niezwyciężony! To jedno słowo chyba najlepiej opisuje Nicka Vujicica. Jest dla nas drogowskazem i zachętą do tego, by mimo przeciwności losu walczyć do końca. By walczyć o radość i satysfakcję z życia. Sam o swoim życiu mówi, że jest "obłędnie szczęśliwe", co biorąc pod uwagę jego niepełnosprawność niektórych może szokować. Jako swoją dewizę wybrał słowa "Wiara w działaniu" i o tym też mówi w książce Niezwyciężony! Opowiada jak zmieniać swoje życie opierając się na wierze, jak wytrwać, jak być konsekwentnym. A problemów, które nas na tej drodze mogą spotkać jest wiele

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej - Łysiny

ks. Bogumił Baszko (2010-08-02)

Łysiny, Pszczółkowo - (5 km), Tylewice - (2 km), Wygnańczyce - (2 km)

Łysiny
    67-400 Wschowa
  • tel.: 065-540-96-08

Łysiny – 8:00, 11:30; Tylewice – 9:30

Lokacja miejscowości Łysiny i budowa kościoła nastąpiła w XIII w. Na początku XVI w. świątynia została zajęta przez luteran. W latach 1866-1867 zbudowano nowy kościół. Świątynia, została ufundowana przez dziedziczkę tej wsi Nimfę Kęszycką. Wiosną 1945 r. opuszczone przez Niemców wioski zamieszkali wierni z kilku rejonów Polski: lwowskiego, wileńskiego, poznańskiego, kieleckiego i rzeszowskiego.

Powołania z parafii

Warto naprawić małżeństwo