Łysiny

21 niezaprzeczalnych praw przywództwa
John C. Maxwell
21 niezaprzeczalnych praw przywództwa
Co by się stało, gdyby ekspert z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem przywódczym zechciał zawrzeć całą swoją wiedzę na temat przywództwa w niewielkiej liczbie zasad przeznaczonych specjalnie dla ciebie? Mogłoby to zmienić twoje życie.

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej - Łysiny

ks. Bogumił Baszko (2010-08-02)

Łysiny, Pszczółkowo - (5 km), Tylewice - (2 km), Wygnańczyce - (2 km)

Łysiny
    67-400 Wschowa
  • tel.: 065-540-96-08

Łysiny – 8:00, 11:30; Tylewice – 9:30

Lokacja miejscowości Łysiny i budowa kościoła nastąpiła w XIII w. Na początku XVI w. świątynia została zajęta przez luteran. W latach 1866-1867 zbudowano nowy kościół. Świątynia, została ufundowana przez dziedziczkę tej wsi Nimfę Kęszycką. Wiosną 1945 r. opuszczone przez Niemców wioski zamieszkali wierni z kilku rejonów Polski: lwowskiego, wileńskiego, poznańskiego, kieleckiego i rzeszowskiego.

Powołania z parafii

Warto być ojcem